Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : اولین جلسه ی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن  به ریاست استاندار گیلان برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه برضرورت اهمیت سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 در تصمیم گیری ها تأکید کرد و افزود : کشور بدون برنامه هرگز توسعه پیدا نمی کند و تصمیم سازان براساس آمار و ارقام برای کشور برنامه ریزی می کنند.

وی اساس برنامه ریزی، ساماندهی، سیاست گذاری و تصمیم گیری را آمار و داده دانست و خاطر نشان کرد: کشورهای موفق در آمارگیری در برنامه ریزی ها با موفقیت عمل می کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه وجود هماهنگی بین دستگاه های مختلف در استان قطعاً آمارگیری موفقی را در پی خواهد داشت افزود : فرمانداران از ظرفیت بالای بخشداران و دهیاران در پیشبرد اهداف بویژه در سرشماری سال جاری بهره مند شوند.

وی با تأکید بر آموزش صحیح به آمارگیران گفت : در انتخاب مأموران سرشماری باید کمال دقت در نظر گرفته شود تا از انسان های مثبت در این فرآیند استفاده شود.

وی به نقش بالای مردم در آینده ی کشور اشاره و خاطر نشان کرد : مردم با آمار و ارقامی که به صورت صحیح و دقیق در اختیار مأموران سرشماری می گذارند نقشی تأثیرگذار در تصمیم گیری ها دارند.

دکتر نجفی به مردم اطمینان خاطر داد که آمار ارائه شده آنان محرمانه است.

استاندار گیلان بر ضرورت استفاده از برنامه های صدا و سیما و رسانه ها برای تبیین اهمیت آمار برای مردم تأکید کرد و افزود : صداو سیما دارای ظرفیت های بالای است که می توان برای امید و نشاط عموم از این رسانه بهره برد و در این زمینه مسئولان صداوسیما بایستی توجه  ویژه ای داشته باشند.

دکتر نجفی در خصوص تبلیغات محیطی نیز گفت : شهرداری ها نیز مکلف هستند در انجام فرآیند تبلیغات سرشماری عمومی نفوس و مسکن با استفاده از همه ی امکانات همکاری لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن هر 5 سال یکبار در کشور انجام می گیرد گفت : هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن از تاریخ 3 تا 24 مهر ماه به صورت اینترنتی و از 25 مهر تا 25 آبان به صورت میدانی با حضور مأموران سرشماری انجام می شود.

دکتر نجفی با قدردانی از همه دست اندرکاران خدمات سفر در تعطیلات عید فطر افزود : خوشبختانه عملکرد استان بویژه در بازگشت مسافران بسیار مطلوب بود و کمترین حادثه را در این بخش شاهد بودیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان