Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر گیلان از برخی شاخص ها عقب بوده و 6 پایگاه آن رئیس ندارد.

علی اصغر احمدی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح خانه های هلال، اظهار کرد: این طرح در کشور مورد توجه قرار گرفته است.

وی واگذاری امور هلال احمر به مردم را اقدامی مهم خواند و تصریح کرد: ایجاد خانه های هلال در هر روستا موجب تقویت آموزش همگانی در این زمینه می شود.

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه آموزش همگانی برای مقابله با حوادث امری ضروری است، تصریح کرد: خانه های هلال امکان آموزش همگانی را برای هر محله فراهم می کند.

وی اجرای طرح خانه های هلال احمر را بیشتر در روستاها ذکر کرد و گفت: آموزش مردم روستاها کمک می کند تا در زمان بروز حوادث غیرمترقبه بتوانند امداد و نجات را به روستاهای همجوار داشته باشند.

احمدی از اجرای کامل برنامه خانه هلال در روستاهای کشور خبر داد و افزود: این طرح پس از برطرف شدن نواقص در روستاها اجرایی می شود.

وی هلال احمر را متولی امداد و نجات و اسکان اضطراری اولیه در بحران و حوادثی مانند سیل و زلزله دانست و تصریح کرد: جمعیت هلال احمر کشور حدود دو میلیون نفر داوطلب دارد.

این مسؤول با بیان اینکه از تعداد مذکور داوطلبان، 50 درصد فعال هستند، خاطرنشان کرد: ساختار داوطلبان باید از طریق سازمان های مردم نهاد تقویت شوند.

وی به همکاری هلال احمر در مدیریت سواحل اشاره کرد و گفت: هلال احمر در طرح مدیریت سواحل دریا وظیفه ذاتی ندارد اما با پلیس و اورژانس همکاری می کند.

احمدی با اشاره به عملکرد هلال احمر گیلان، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر گیلان از بسیاری شاخص ها عقب بوده اما هنوز به وضعیت قرمز نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه 6 شعبه هلال احمر گیلان رئیس ندارد، خاطرنشان کرد: هلال احمر گیلان دارای خودروهای فرسوده بوده و برای تقویت پایگاه های بین جاده ای، تعدادی پایگاه بدون مجوز ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور بررسی وضعیت هلال احمر استان را از دلایل سفر خود عنوان کرد و یادآور شد: برای این منظور سفر به استان ها انجام می شود./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان