Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح صنعتی تولید پودر روی با ظرفیت سالانه 4 هزار تن در این استان خبر داد.

علی منتظری پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از شهرک صنعتی لوشان با اشاره به ایجاد زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذاران به گیلان اظهار کرد: امسال پیش بینی می کنیم یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در عرصه های تولیدی و صنعتی استان انجام شود.

وی به ارائه طرح صنعتی تولید پودر روی با ظرفیت سالانه چهار هزار تن در گیلان اشاره کرد و افزود: محدود بودن واحدهای مشابه و وجود ذخایر معدنی دلیل ارائه پیشنهاد طرح مذکور در استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه شهرک صنعتی لوشان برای اجرای طرح صنعتی تولید پودر روی در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: استفاده از زیرساخت ها و امکانات شهرک و نزدیک بودن به معادن موجود از ویژگی ها و مزایای محل پیشنهادی اجرای طرح مذکور است.

منتظری، شهرک صنعتی لوشان را دارای زیرساخت های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی خواند و بیان کرد: شهرک صنعتی مذکور 110 کیلومتر تا فرودگاه و 130 کیلومتر تا بندر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فاصله دارد.

وی به وجود مواد اولیه خاک روی در داخل کشور اشاره کرد و گفت: امکان صادرات محصول مذکور به کشورهای حوزه دریای خزر و آسیای میانه وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه با اشاره به ارائه طرح صنعتی تولید «ام.دی.اف» و «اچ.دی.اف» در استان، خاطرنشان کرد: سالانه 300 هزار متر مکعب ظرفیت طرح صنعتی مذکور پیش بینی شده است.

منتظری وجود موقعیت جغرافیایی، آب و هوایی و پوشش جنگلی مناسب را سبب ارائه طرح صنعتی تولید «ام.دی.اف» و «اچ.دی.اف» در گیلان خواند و یادآور شد: لنگرود برای اجرای طرح مذکور در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه نزدیکی به مرکز استان دلیل انتخاب اجرای طرح صنعتی «ام.دی.اف» و «اچ.دی.اف» در شهرستان لنگرود است، اظهار کرد: وجود جنگل های مناسب در منطقه و دسترسی به جنگل استان های مجاور دلیل انتخاب لنگرود برای اجرای طرح مذکور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به وجود زیرساخت های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی برای اجرای طرح صنعتی تولید «ام.دی.اف» و «اچ.دی.اف» در لنگرود اشاره کرد و افزود: لنگرود 65 کیلومتر تا فرودگاه گیلان و 60 کیلومتر تا بندر انزلی فاصله دارد.

منتظری با اشاره به وجود مواد اولیه چوب، ضایعات چوبی و افزودنی های شیمیایی برای تولید «ام.دی.اف» و «اچ.دی.اف» در گیلان، بیان کرد: کشورهای آسیای میانه، افغانستان، ترکیه و ارمنستان هدف های صادراتی محصول مذکور است.

وی همچنین از ارائه طرح صنعتی تولید مصنوعات از «ام.دی.اف» با ظرفیت سالانه 45 هزار متر مربع در گیلان خبر داد و تصریح کرد: افزایش روزافزون استفاده از محصولات «ام.دی.اف» دلیل ارائه ایجاد طرح مذکور در استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به انتخاب منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی برای ایجاد طرح صنعتی تولید مصنوعات از «ام.دی.اف» اشاره کرد و گفت: دسترسی به مواد اولیه با توجه به طرح های در حال اتمام تولیدات «ام.دی.اف» در استان از ویژگی ها و مزایای منطقه مذکور است.

منتظری با بیان اینکه منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی از زیرساخت های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی و بندر برخوردار است، خاطرنشان کرد: منطقه مذکور 20 کیلومتر تا فرودگاه فاصله دارد.

وی به وجود مواد اولیه «ام.دی.اف» در داخل اشاره کرد و یادآور شد: کشورهای حاشیه خزر، افغانستان، عراق، سوریه و لبنان از کشورهای هدف صادراتی طرح تولید مصنوعات «ام.دی.اف» در گیلان پیش بینی شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان