Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با هشدار نسبت به وقوع معضل زیست محیطی در این شهر مرزی گفت: فاضلاب شهری و جایگاه دفن زباله آستارا به معضل زیست محیطی منطقه تبدیل شده است.

ولی داداشی ظهر دوشنبه در جریان بازدید از ساختمان شورای اسلامی شهر آستارا و نشست مشترک با شهردار و اعضای شورای اسلامی این شهر با اشاره به ضرورت تدوین کامل طرح آمایش سرزمین در کشور اظهار کرد: با توجه به اجرایی کردن برنامه های اقتصاد مقاومتی و برنامه های توسعه ای کشور، توجه به طرح آمایش سرزمینی در جهت توسعه و پیشرفت ایران اسلامی امری مهم تلقی می شود.

وی با بیان اینکه از جمله راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده از طرح آمایش سرزمین است، تصریح کرد: طرح آمایش سرزمین باید به گونه ای اجرایی شود که همه اولویت ها به اندازه کافی مورد توجه قرار گیرد به طوری که در رأس آن می توان به صنعت گردشگری اشاره کرد.

داداشی با اشاره به اینکه رقابت میان نامزدهای مجلس به پایان رسیده است و امروز وقت خدمت رسانی صادقانه به مردم است، اظهار کرد: توسعه شهرستان مرزنشین آستارا با تلاش مضاعف مدیران، وفاق و تفاهم مابین مسئولان میسر است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ظرفیت های واقعی شهرستان آستارا تاکنون بالفعل نشده است، گفت: مدیران شهرستان باید بدانند به عنوان خادمان مردم در پست های خود مشغول به فعالیتند و از این رو حق هیچگونه بی احترامی نسبت به صاحبان نظام اسلامی را ندارند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با هشدار به برخی از مسئولان ادارات آستارا در زمینه کم کاری در توسعه این شهرستان افزود: اگر مدیری در راستای توسعه کشور، استان یا شهرستان کم کاری و یا مقابله کند، عزل خواهد شد.

داداشی یادآور شد: یک مدیر باید بداند تا زمانی می تواند به تداوم موفق مدیریت خود در شهرستان آستارا امیدوار باشد که تکریم ارباب رجوع را فراموش نکند.

وی گمرک، اسکله تجاری، بخش کشاورزی و صنعت گردشگری را چهار نقطه قوت آستارا عنوان کرد و گفت: باید از پتانسیل های صنعت گردشگری در راستای فقرزدایی و رفع معضل بیکاری در شهرستان آستارا استفاده بهینه کرد.

حل معضل فاضلاب شهری آستارا نیازمند اعتبارات ملی است

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی حل معضل فاضلاب شهری آستارا را نیازمند اعتبارات ملی دانست و افزود: فاضلاب شهری و جایگاه دفن زباله آستارا به معضل زیست محیطی منطقه تبدیل شده است و باید هرچه سریع تر ساماندهی و طرح ویژه ای برای رفع معضلات آن اجرایی شود.

داداشی ادامه داد: در زمینه حفظ محیط زیست، تولید انرژی و سوزاندن زباله در آستارا با سرمایه گذاری بخش خصوصی مذاکراتی انجام شده است که اشتغالزایی و رفع معضل دفن زباله فعلی شهرستان آستارا را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه هزینه اجرای فاضلاب شهری آستارا ۱۳۰میلیارد تومان است، گفت: تصفیه خانه این طرح در حال احداث است و ۵۰ درصد آن به اتمام رسیده است ولی سیستم شبکه آن هزینه ای کلان می خواهد که این امر در توان وزارت نیرو نیست و باید بخش خصوصی در این زمینه وارد عمل شود تا شاهد سرعت در عملیاتی شدن طرح فاضلاب شهری آستارا و حل این معضل زیست محیطی باشیم.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی از صدور مجوز وزارت نیرو برای احداث دو سد لاستیکی برای حل مشکل آب شرب این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این دو سد در رودخانه های ملاهادی و چلوند آستارا احداث خواهند شد تا مشکل آب شرب منطقه رفع شود./ منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان