Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

مسئول سابق سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه هیچ مصوبه قانونی برای پرداختهای نجومی وجود ندارد، گفت: در دولت سابق پرداختهایی با چنین ارقام نجومی نبود.

محمد کاظم انبارلویی مسئول سابق سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به پرداختهای نا متعارف به برخی از مدیران دولتی اظهار کرد: حقوقهای متعارف بر اساس دو قانون نظام هماهنگ پرداخت دولت، مصوب 1370 و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه در این دو قانون سقف و کف پرداختهای دولت به کارمندان مشخص است، افزود: طبق قانون نباید پرداختیها به مدیران دولتی از هفت برابر حقوقهای مصوب تجاوز کند.

مسئول سابق سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه کارمندان دولتی باید طبق قانون، حقوق متعارف دریافت کنند، تأکید کرد: مسؤلان دولتی در دولت یازدهم بدون هیچ مصوبه قانونی حقوقهای خود را افزایش داده اند.

انبارلویی به حقوقهای غیرمتعارف برخی از مدیران بانکها، بنگاههای اقتصادی و مؤسسات عمومی دولتی که شامل قانون نظام هماهنگ پرداخت و مدیریت خدمات کشوری نمی شوند، اشاره و خاطرنشان کرد: بیشتر حقوقهای نجومی از سوی این نهادها پرداخت شده و مردم نیز بیشتر نسبت به پرداختهای این نهادها نقد دارند.

وی افزود: برخی از این مدیران استعفا داده اند و همچنین مبالغ اضافه دریافتی خودشان  را به صورت داوطلبانه به خزانه برگردانده اند که این اقدام نشان دهنده این است که آنها پذیرفته اند که بر خلاف قانون عمل کرده اند و هیچ مستند قانونی برای این پرداختها وجود ندارد.

مسئول سابق سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه در دولت قبل حقوقهایی با چنین ارقام نجومی وجود نداشته است، افزود: اگر این اتفاق در دولت قبل وجود داشت رسانه ها حتماً فیش آن مدیران را منتشر می کردند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان