Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : قائم مقام وزیر کشور و رئیس مرکز امور اجتماعی فرهنگی وزارت کشور عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی سواحل گیلان در فرمانداری بندرانزلی گفت : بازدید های امروز از سواحل مختلف گیلان نمایانگر این است که انگیزه کار و تلاش در این مناطق موج می زند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکترتقی رستم وندی در این جلسه که استاندار گیلان ، معاونین استاندار ، فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی حضور داشتند با بیان اینکه بالغ بر 20 میلیون تردد مسافر در این استان وجود دارد افزود: با این حجم از تردد مسافر باید دیدگاهی جدی در بین نخبگان ، سیاست گزاران و سپس سرمایه گذران و فعالان اقتصادی به وجود بیاید.

وی خاطرنشان کرد: باید علاوه بر بررسی ریشه های عدم نگرش درست در این زمینه ، ظرفیت و توانمندی استان گیلان را از طریق ابزار رسانه به کسانی که در این عرصه فعالند و میتوانند این ظرفیتها را افزایش دهند نشان دهیم.

دکتر رستم وندی با بیان اینکه بازدید های امروز از سواحل مختلف گیلان حاکی از این است که انگیزه ی کار و تلاش درونی و کارهای زیرساختی در این استان خوب است افزود: به رغم اینکه سال گذشته مصوبه ای برای پرداخت اعتبارات ویژه به سواحل گیلان نداشتیم نه تنها چیزی از کار و تلاش مدیران استان کم نشده بلکه بیش تر شد و انگیزه و جدیت در این استان موج می زند.

وی گفت: در مقایسه با استان مازندران تعداد شهرهای گیلان و عزم مدیریتی در این استان، امکان جهش و خیزش در زمینه جذب گردشگر ملی و بین المللی وجود دارد که با کار حرفه ای رسانه ای می توان نگاه کشور را به موقعیت و ظرفیتهای استان گیلان تغییر داد و این جهش به خوبی میسر می شود.

رئیس مرکز امور اجتماعی فرهنگی وزارت کشور تاکید کرد: تغییر نگاه و نگرش در سطح ملی به دست مسئولان استان امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: در دو سال گذشته با تلاشهای همگان آمار غرق شدگان در آبهای ساحلی کاهش یافته و این آمار نباید افزایش پیدا کند .

قائم مقام وزیر کشور و رئیس مرکز امور اجتماعی فرهنگی وزارت کشور در ادامه یادآور شد : ناجیان غریق استان گیلان با اشتیاق تمام و با حضور در زیرآفتاب تابستان افراد زیادی را از مرگ نجات می دهند .

وی با اشاره به اینکه در منطقه غرب آسیا کشوری وجود دارد که سالیانه 25 میلیارد دلار از سواحل خود درآمد کسب می کند افزود: توسعه در سواحل برای کسب درآمد به نوعی تحقق اقتصاد مقاومتی در راستای ایجاد اشتغال و درآمد است.

وی رونق گردشگری حلال را عاملی برای کاهش فقر و آسیب های اجتماعی و رفع مشکلات در سه استان ساحلی شمال کشور عنوان کرد .

معاون وزیر کشور اظهار کرد : مجموعه ای از پیشنهادها را پس از بررسی سواحل سه استان ثبت کرده و بزودی پیشنهادهای خود را در سطح ملی ارائه میدهم و تلاشم این است که این نگاه ملی را در وزارت کشور به وجود بیاورم.

دکتر رستم وندی خاطرنشان کرد: جذب اعتبارات سالیانه برای سه استان ساحلی شمال کشور را در راس کارهای خود قرار می دهم.

وی افزود: نظر وزیر کشور را به این قضیه جلب کردیم و باتوجه به مکاتبات انجام شده با دکتر نوبخت ، قول مساعد در خصوص بررسی مجدد اعتبارات در مذاکرات بعدی اخذ شد.

وی افزود: پیشنهاد میکنم یک نظر سنجی علمی از مردم در زمینه ساماندهی سواحل در راستای بررسی میزان رضایتمندی عمومی انجام شود.

استان گیلان از مناطق مهم گردشگری کشور به ویژه در فصل تابستان بشمار می رود و سالانه میلیون ها نفر برای گردش به این استان سفر می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان