Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را ۳۱۳ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: برخی از بیمارستان های استان با ضریب اشغال تخت باعث ضرردهی شده و منابع دیگر ما را نیز مورد استفاده قرار می دهد.

محمد یوسف زاده چابک ظهر امروز در نشست قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه امید است در سالی که با شعار اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل متبرک شده بتوانیم گام های مثبتی در جهت توسعه نظام سلامت در استان برداریم، اظهار داشت: طرح نظام تحول سلامت طرحی جامع و مثبت بوده که با استقبال بی نظیری نیز مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه نظام سلامت تلاش در این امر داشته که افراد در زمان بیماری تنها دغدغه و رنج تحمل بیماری را داشته باشند، افزود: به طور قطع چالش هایی در این زمینه وجود دارد که در آینده ای نزدیک مرحله تکامل خود را طی می کند.

یوسف زاده چابک با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان تجیهزات درمان و تأمین دارو را در طرح سلامت استان مدنظر داشته است، افزود: دانشگاه پزشکی گیلان با 19 هزار نفر پرسنل بیشترین سرمایه و منابع انسانی استان را به خود اختصاص داده است.

وی با تاکید براینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال های اخیر با چالش های مختلفی به ویژه منابع مالی روبه رو بوده است خاطرنشان کرد: این عامل موجب عقب ماندگی این دانشگاه در انجام مأموریت و رسالت های موجود شده و نتوانستیم از فرصت ها به خوبی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه  بیمارستان پورسینای رشت جزء  بیمارستان های مطرح کشور است عنوان کرد: برای رفع موانع موجود و طی کردن مسیر توسعه باید با شناسایی وضعیت موجود و پتانسیل ها، بهترین بهره را از ظرفیت های استان ببریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه برای توسعه استان در مسیر سلامت نیازمند حمایت همه جانبه و عزمی راسخ  هستیمف تصریح کرد: 987 خانه بهداشت در سطح استان وجود دارد.

یوسف زاده چابک بودجه پیش بینی شده دانشگاه علوم پزشکی گیلان را در سا ل 95 ، 790 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: منایع مالی، انسانی، فیزیکی و تجهیزات، چهار چالش مهم دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان است.

وی بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را 313 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: برخی از بیمارستان های استان با ضریب اشغال تخت باعث ضرردهی شده و منابع دیگر ما را نیز مورد استفاده قرار می دهد.

یوسف زاده نابه سامانی در سامان دهی نیروی انسانی را یک معضل در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد و افزود: باید از نیروهای متخصص و کارآمد در استان به درستی استفاده کرد.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان به یک مکان تنبل و فربه تبدیل شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه  هر ماه 9 میلیارد را صرف حقوق و مزایای پرسنل این حوزه می شود تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان به دلیل پرداخت این مبلغ به یک مکان تنبل و فربه تبدیل شده است.

یوسف زاده چابک با اشاره به اینکه  عدم انسجام پرداخت مالی، وسعت و پراکندگی از مشکلات این دانشگاه است افزود: 7 بیمارستان در شهر رشت داریم که همگی با هم یک بیمارستان را تشکیل می دهد.

وی پراکندگی عملیات و نابه سامانی از املاک و مستغلات است را از دیگر چالش های دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد و گفت: پراکندگی بیمارستان های ما به عنوان یک چالش در استان محسوب می شود.

یوسف زاده چابک با بیان اینکه اگر می خواهیم رضایت مندی مردم را داشته باشیم باید بیمارستان ها را گسترش دهیم خاطرنشان کرد: بیمارستان های استان در بحث تجهیزات به شدت فرسوده و ناکارآمد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان کمبود در بیمارستان ها را موجب ایجاد چالش هایی در سیستم درمانی استان دانست و افزود: فرسودگی ساختمان بیمارستان های استان باید مد نظر قرار گیرد.

وی ساماندهی نیروی انسانی، توانمندسازی بانک اطلاعاتی مدیران و تبیین مسیر ارتقاء شغلی و جانشین پروری را اقداماتی موثر در راستای پیشرفت وضعیت دانشگاه علوم پزشکی عنوان و تصریح کرد: گیلان دومین  استان تولیدکننده دارو در کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه گیلان در تولید داروهای گیاهی بسیار توانمند است، خاطرنشان کرد: ساماندهی گیاهان دارویی و فرآوری این گیاهان در استان باید به عنوان یک فرصت تلقی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان