Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت: دهیاران برای مقابله با ساخت وساز غیر مجاز و جلوگیری از شنای گردشگران در نقاط خطرآفرین در ساحل گیلان فعال شدند.

حجت شعبانپور عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی طرح های سالم سازی دریای گیلان با اشاره به شنای گردشگران در نقاط خطرآفرین و ساخت و ساز غیر مجاز در ساحل استان در سال های گذشته اظهار کرد: دهیاران به منظور جلوگیری از شنای گردشگران در نقاط خطرآفرین و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز در ساحل گیلان فعال شدند.

وی به وجود 272 کیلومتر ساحل در گیلان اشاره کرد و افزود: انتظار داریم اعتبارات ملی برای اجرای طرح های سالم سازی دریا به استان اختصاص داده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه برای اجرای طرح های سالم سازی دریا از طرف مرکز بی شمار امر و نهی می شویم، تصریح کرد: مسؤولان کشوری اقدامی که نیازمند عزم ملی است، از مدیران استان مطالبه می کنند.

شعبانپور، ماده 10 و 12 را به منظور جلوگیری و پیشگیری از وقوع بحران خواند و بیان کرد: سال های گذشته اعتباری برای اجرای ماده مذکور به گیلان اختصاص داده نشده است.

وی به وجود فکر، ابتکار و پشتکار به اندازه کافی برای جذب سرمایه گذار در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: ورود بخش خصوصی در عرصه نیازمند اختصاص اعتبارات ملی است.

*توزیع نامتوازن اعتبارات ملی به استان های ساحلی

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در جلسه مذکور با ابراز گلایه از توزیع نامتوازن اعتبارات ملی در استان های ساحلی شمال کشور، گفت: اعتبارات براساس شاخص هایی در استان های ساحلی شمالی توزیع شده که فراگیر نیست.

مسعود رهنما، اختصاص اعتبارات به استان های ساحلی شمال کشور را طبق سفر گردشگران به این استان ها عنوان کرد و افزود: یکی از شاخص های اصلی برای توزیع اعتبارات می تواند ساحل آزاد در استان های مذکور باشد.

وی با بیان اینکه ساحل آزاد خطرآفرین است، تصریح کرد: استفاده از اعتبارات ملی برای طرح های سالم سازی دریا حائز اهمیت است.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، غرق شدگان در ساحل دریای این استان را از استان های دیگر دانست و بیان کرد: تنها جمعیت 2.5 میلیون نفری گیلان از دریا استفاده نمی کنند بلکه از استان های دیگر هستند بنابراین اعتبارات ملی باید در این زمینه اختصاص داده شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان