Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیر پایانه مرزی آستارا از تردد ۱۹۲ هزار و ۷۱۶ مسافر داخلی و خارجی از طریق مرز زمینی آستارا در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

جلال دیانسایی با اشاره به اینکه مرز زمینی و پرتردد آستارا از جمله مهمترین مبادی ورودی و خروجی مجاز کشور است اظهار کرد: مرز زمینی آستارا از امن ترین مرزهای جمهوری اسلامی ایران است و در تمام طول سال تعداد کثیری از اتباع ایرانی و خارجی علاوه بر سفر به دو کشور همسایه و دوست جمهوری آذربایجان با تردد از این مرز به سایر کشورهای مقصد و مبداء  مورد دلخواه خود سفر می کنند.

وی با بیان اینکه بیشترین تردد از مرز زمینی آستارا به اتباع ایرانی و جمهوری آذربایجان اختصاص دارد افزود: مسافرانی از کشورهای روسیه، گرجستان، ترکیه، عراق، چین، فرانسه، آلمان، لهستان، اوکراین، پاکستان، افغانستان، بلاروس، امارات متحده عربی و قزاقستان از جمله دیگر مسافرانی هستند که از مرز زمینی آستارا تردد می کنند.

مدیر پایانه مرزی آستارا، فروردین ماه را اوج سفر ایرانی ها به جمهوری آذربایجان برشمرد و گفت: با توجه به تعطیلات نوروزی، در فروردین ماه امسال،  ۱۱ هزار و ۹۷ نفر ایرانی از طریق مرز آستارا ورود و خروج داشته اند.

دیانسایی تزئین مناسب محوطه ورودی پایانه مرزی آستارا مطابق با الگوهای اسلامی و ایرانی را یادآور شد و تاکید کرد: تمامی امور مربوط به تردد مسافران داخلی و خارجی در پایانه مرزی آستارا ساماندهی شده و بر اساس استانداردها انجام می شود.

وی ادامه داد: با توجه به آغاز سفرهای تابستانی با برنامه ریزی های انجام شده درصدد هستیم تا میزبان خوبی برای ایرانیان و اتباع خارجی ورودی به کشورمان در پایانه مرزی آستارا باشیم.

مدیر پایانه مرزی آستارا با اشاره به ظرفیت های  ویژه و منحصر به فرد این شهرستان مرزنشین اظهار کرد:  آستارا جزء مناطق خاصی است که قابلیت های فراوانی برای توسعه گردشگری دارد و مرز دریایی، گمرک، بندر و هم مرز بودن با کشور آذربایجان از جمله  مزایای این شهرستان برای توسعه و رونق اقتصادی است.

وی با بیان اینکه دولت پیگیر محور ریلی و بین المللی آستارای ایران و آستارای آذربایجان است تا از مزیت ترانزیتی منطقه  بیشتر  استفاده شود گفت: شهرستان مرزی بندر آستارا، رتبه اول تجارت چمدانی در میان مرزهای زمینی کشور و رتبه نخست صادرات در میان مرزهای شمال کشور را دارا است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان