Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل بهزیستی گیلان از وجود 80 هزار معلول در این استان خبر داد و گفت: حدود 44 هزار نفر معلول زیرپوشش بهزیستی استان هستند.

محمدرضا پارسی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز در مصلای این شهر با تبریک هفته بهزیستی اظهار کرد: 22 تا 28 تیر ماه هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی پس از انقلاب براساس قانون اساسی تشکیل شده است، افزود: امروزه تأمین نیازهای اولیه اقشار آسیب دیده به عهده دولت است و در این زمینه باید پیشگیری داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی گیلان ایجاد فرصت های برابر برای تمام افراد را از وظایف دولت دانست و تصریح کرد: در گیلان 80 هزار معلول در زمینه های مختلف وجود دارد که 44 هزار نفر زیرپوشش بهزیستی هستند.

وی با اشاره به اینکه 12 هزار نفر معلول ذهنی در گیلان جود دارد، گفت: 200 هزار خانواده معلولان زیرپوشش بهزیستی گیلان هستند.

پارسی درباره نگه داری معلولان خاطرنشان کرد: از طریق 30 مرکز شبانه روزی معلولان گیلان را زیر پوشش قرار دادیم.

وی مناسب سازی را از موضوع های مهم بهزیستی برای معلولان و نیازمندان دانست و یادآور شد: مناسب سازی یکی از موضوع هایی است که برای معلولان در جامعه پیگیری می کنیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان مناسب سازی حمل و نقل شهری برای معلولان را مهم خواند و متذکر شد: مناسب سازی شهری نیاز معلولان، سالمندان و... است.

وی با بیان اینکه سال گذشته کانون سندروم دان در گیلان تشکیل شد، خاطرنشان کرد: سال گذشته انجمن اوتیسم در گیلان تشکیل و روز گذشته همایش این جمعیت در شهر رشت برگزار شده است.

پارسی از اجرای طرح شناسایی معلولان در روستاها خبر داد و خاطرنشان کرد: افراد معلول و دچار آسیب های اجتماعی، بدسرپرست، بی سرپرست و ... جزو جامعه هدف بهزیستی هستند.

وی پیگیری استفاده از ویلچر برای معلولان هر دو دست با همکاری شهرداری رشت را از برنامه های بهزیستی عنوان کرد و گفت: این ویلچرها با استفاده از سیگنال های ذهنی حرکت می کند.

به گفته مدیرکل بهزیستی گیلان، سال گذشته هشت هزار تماس تلفنی با مرکز اورژانس این نهاد گرفته شد.

وی از افتتاح 90 واحد مددجویی توسط بهزیستی گیلان در هفته جاری خبر داد و یادآور شد: 960 واحد مسکن مددجویان و معلولان در حال احداث است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان