Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل تامین اجتماعی گیلان،به مطالبات معوق سه هزار میلیارد ریالی از کارفرمایان استان گیلان اشاره کرد و گفت: کارفرمایان می توانند برای پرداخت بدهی های خود از بانک رفاه کارگران تسهیلات دریافت کنند.

جمیل حق پرست اظهار کرد: تامین اجتماعی به مثابه ابزار توزیع مجدد درآمدها،بستر و زمینه ساز توسعه و برقراری عدالت تلقی شده و از محورهای آن است که از آن به عنوان الگویی متوازن برای بالندگی و شکوفایی جامعه یاد می کنند و امنیت دهنده به محیط کار و ضامن آرامش نیروهای مولد کشور و خانواده آنها محسوب می شود.

وی ادامه داد:سازمان تامین در سالهای اخیر همسو با برنامه های دولت در راستای اشاعه خدمات الکترونیکی و گسترش فعالیتها بصورت غیرحضوری،با هدف کاهش یافتن مراجعات و فراهم ساختن بسترهای مناسب جهت تسهیل ارائه تعهدات و افزایش رضایتمندی نسبت به توسعه و برقراری شرایط لازم در خصوص بهره مندی بیمه شدگان،کارفرمایان و مستمری بگیران از این خدمت نوین اقدامات فراوانی را به انجام رسانیده است.

حق پرست خاطرنشان کرد:تامین اجتماعی گیلان در سال گذشته به طور متوسط ماهانه بیش از هزار و 700 میلیارد ریال بابت تعهدات و خدمات خود هزینه کرده است.

وی ادامه داد:تامین اجتماعی استان گیلان 3 هزار میلیارد ریال از کارفرمایان طلبکار است،کارفرمایان می توانند با پرداخت اقساطی و دریافت وام از بانک رفاه نسبت به پرداخت بدهی های خود اقدام کنند.

حق پرست با بیان اینکه سال گذشته بیمه زنان خانه دار گیلان رکورددار بود و این موضوع نشان از فرهنگ بالا و اطلاع رسانی درست دارد.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ فردی فاقد پوشش بیمه در کشور وجود ندارد گفت: تأمین اجتماعی استان گیلان جزو تیپ یک کشور است و دارای ۲۷ شعبه، ۸ شعبه اقماری و ۵ کارگزاری است./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان