Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : یک مجتمع صنعتی تولیدی با سرمایه گذاری 15 میلیارد تومان با حضور استاندار در شهرک صنعتی ماسال به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ پیش از ظهر امروز با حضور دکتر محمدعلی نجفی در شهرک صنعتی ماسال یک مجتمع صنعتی با سرمایه گذاری 15 میلیارد تومان توسط سرمایه گذار بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

این طرح صنعتی در زمینی به مساحت 8 هزار مترمربع و زیربنای 3 هزار مترمربع سالانه، ظرفیت تولید 10 هزار تن کامپاوند پلی اتیلن را دارد.

 با بهره برداری از فاز نخست این طرح 20 نفر صاحب شغل شده اند و در صورت اجرای طرح توسعه ای این مجتمع صنعتی تولیدی، میزان اشتغال افراد در آن به 100 نفر خواهد رسید.

این مجتمع که هشت میلیارد تومان تسهیلات ارزی برای ورود تجهیزات به آن پرداخت شده، نخستین کارخانه ی تولیدکننده مواد اولیه مورد استفاده در صنعت کابل سازی و لوله سازی با دانش فنی بومی است و تولید این محصول صرفه جویی قابل توجه ارزی برای کشور دارد.

همچنین صبح امروز در ادامه سفر دکتر نجفی به شهرستان ماسال عملیات اجرائی ساخت هفتمین سد لاستیکی گیلان با حضور وی و جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی در منطقه ی لوحه سرای این شهرستان و بر روی رودخانه ی خالکائی آغاز شد.سد لاستیکی 2

این سد که از تعداد 11 سد لاستیکی مصوب سفر رئیس جمهور به گیلان است با قدرت تنظیم 17 میلیون مترمکعب آب در سال برای آبیاری یک هزار و 750 هکتار از اراضی شالیزاری ماسال با هزینه ای بالغ بر 12 میلیارد تومان در مدت دوسال به بهره برداری می رسد.

کاهش مشکلات آب مزارع ، ذخیره موقت دبی پایه آب رودخانه ها و کاهش هزینه ی پمپاژ آب به اراضی کشاورزی از مهم ترین ویژگی های ساخت سد لاستیکی است.

استاندار گیلان همچنین در ادامه ی این سفر با حضور در بام سبز شهرستان ماسال ، فاز نخست مجتمع گردشگری و اقامتی را افتتاح کرد.

این مجتمع تفریحی با زیربنای یک هزار و 700 متر مربع و هزینه ی دو میلیارد تومان توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و بدون استفاده از هرگونه تسهیلات بانکی که فاز اول آن شامل رستوران سنتی با ظرفیت پذیرایی از 270 نفر است ساخته شده است.

دکتر نجفی در حاشیه این افتتاح گفت: مناطق سرسبز و زیبای ماسال و شاندرمن باید بیشتر در کشور و منطقه معرفی شود.

فاز بعدی این مجتمع تفریحی، اقامتی در پنج طبقه شامل اقامتگاه، فضای بازی کودک و بازی بزرگسالان است.

بهره بردن مردم از مناظر زیبای شهر و طبیعت، ارائه ی غذای سنتی و عمومی از مزیت های مجتمع تفریحی اقامتی هاراشید عنوان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان