Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا گفت: برای احداث زیرساخت ها و اسکله های منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، بالغ بر 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

«حسین چراغی» در جریان سفر یک روزه خود به شهرستان مرزی بندر آستارا، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به عنوان یکی از مسیرهای اصلی در کریدور شمال – جنوب نقش بسیار مهمی در اقتصاد و توسعه دریا محور در کشور جمهوری اسلامی ایران ایفا می کند.

وی ادامه داد: این بندر از لحاظ فیزیکی، تا رسیدن به کل ظرفیت دو میلیون تن مدنظر، 45 درصد پیشرفت دارد.

چراغی با بیان اینکه از 4 پست اسکله ای را که برای فاز نهایی این بندر در نظر گرفته شده، یک پست به شکل کامل با ظرفیت 600 هزار تن به بهره برداری رسیده است، توضیح داد: در هفته دولت سالجاری، دومین پست اسکله این بندر افتتاح خواهد شد تا ظرفیت موجود تا یک میلیون تن افزایش یابد.

وی افزود: تاکنون در بندر آستارا 500 میلیارد ریال توسط بخش دولتی و بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا اضافه کرد: از این میزان سرمایه گذاری، 175 میلیارد ریال توسط دولت و در بخش های از قبیل ایجاد زیرساخت ها، احداث موج شکن، ایجاد آبخور و لایروبی می باشد.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی تا پایان فاز نهایی بندر آستارا مبلغی معادل یک هزار میلیارد ریال را هزینه خواهد کرد و این مهم در یک جدول زمانبندی مدون محقق خواهد شد.

چراغی در پایان گفت:پست دوم اسکله، انبارهای سه هزار تنی و برخی از سازه های این بندر در هفته دولت سال 1395 افتتاح خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان