Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2
نماینده ولی فقیه در گیلان به اتفاق فرمانده سپاه استان و امام جمعه و فرماندار انزلی و جمعی از مقامات استانی و شهرستانی با خانواده های شهید مدافع حرم جواد دوربین و جهانگیر جعفری نیا در انزلی دیدار کرد .

آیت الله زین العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم جهانگیر جعفری نیا در این شهرستان با اشاره به اینکه شرمنده شهدا هستیم، اظهار کرد: شهدا سبب عزت جامعه و مسؤولان هستند.

وی با بیان اینکه امیدواریم خداوند شهدای ما را با امام حسین (ع) محشور فرماید ، افزود: خانواده شهدا سبب افتخار جامعه هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت شهدا را اسوه و الگوی جامعه خواند و گفت: خود را نزد شهدا کوچک می بینم زیرا شهدا تمام وجود خود را وقف اسلام کردند و به این لحاظ نزد شهدا احساس حقارت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه خانواده شهدا زینب گونه در جامعه عمل می کنند، یادآور شد: از خداوند می خواهیم ما را با شهدا محشور کند.

وی با بیان اینکه اگر شهدا نبودند انقلاب اسلامی ماندگار نمی شد، افزود: صبوری خانواده شهدا مثال زدنی بوده و از خداوند می خواهیم صبوری و عزت را به خانواده شهدا در دنیا و آخرت عنایت کند.

امام جمعه رشت خانواده شهدا را شفاعت کنندگان جامعه خواند و تصریح کرد: خانواده شهدا اتصال دهنده جامعه به شهدا هستند.

وی با بیان اینکه شهدا عزت را برای انقلاب، مقام معظم رهبری و امت اسلامی به ارمغان آوردند، خاطرنشان کرد: شهدا جان خود را به خداوند هدیه کردند و دل ما پیش خانواده شهدا بوده و آنها عزیز و نور چشم جامعه هستند.

رقیه رهبر، مادر شهید جواد دوربین نیز در دیدار مذکور گفت: به شهدای خود افتخار می کنیم و امیدواریم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

جواد دوربین مدافع حرم گیلانی در یکم آبان ماه سال 58 به عضویت سپاه درآمد و آخرین پست سازمانی او جانشین سپاه انزلی بود.

جواد دوربین در 30 دی ماه سال 89 بازنشسته شد و 17 فروردین ماه امسال به صورت داوطلبانه به سوریه اعزام شد و در درگیری های منطقه حلب به درجه رفیع شهادت نائل آمده است ؛ این شهید والا مقام متأهل و دارای سه پسر و یک دختر است.

همچنین شهید جهانگیر جعفری نیا ، از دیگر شهدای مدافع حرم گیلانی اهل بندر انزلی است که هنگام عملیات مستشاری در حلب سوریه به شهادت رسید. شهید جعفری نیا متولد سوم شهریورماه 57 است و از این شهید دو فرزند دختر 9 ساله و 16 ساله به یادگار مانده است.DSC_5441

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان