Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مشکلات پایه در امور اداری شهر رشت بحدی است که برخی از متولیان ذیربط ناگزیرنند برای حفظ کرسی پارلمان شهری با توسل به ژست مصلحانه مبادرت به افاضات دو پهلو نمایند !

اندکی توجه به مجموع این افاضات بنظر می رسد حضرات در حل معضلات شهری به مرحله ای از ناتوانی رسیدند که منتظرند دستی از آستینی به در آید و مشکلاتشان را حل نماید بلکه اینان یک دوره دیگر بتوانند در این مسند که حسرتش برای برخی ها و نان و آبش برای اینان است ، باقی بمانند .

شاهد این ادعا اظهار نظر عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت و از حامیان و مدافعان سر سخت فلان شخصیت است که به جای ارائه طریق در حل مشکلات آرزو می کند: "مشکل پرداختی های آتش نشانان رشت برطرف شود" !؟ - فارس 28 تیر 95 - آمین !

حامی و مدافع سر سخت دیگر همان شخصیت و عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت که خود از خانواده شهرداری و بعبارتی درد کشیده این اداره است در اظهار نظر راهگشایش اعلام می کند : "شهرداری رشت از مرداد ماه حقوق ها را به موقع پرداخت کند" !؟ – تسنیم 28 تیر 95- ان شاء الله !

ظاهرا این اظهار نظرهای بی حاصل و طلبکارانه برنامه ریزی شده است زیرا متعاقب آقایان رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت گفت : بابت تأخیر در حقوق آتش نشان ها شرمنده ایم - تسنیم، 28 تیر 95 -

احتمالا رییس محترم شورا نشنیده اند که که از قدیم گفته اند " چو دخلت نیست خرج آهسته تر کن " بهمین دلیل می گویند : "... در راستای حفظ حقوق و صیانت کارکنان تلاش می کنند و مسائل عمرانی شهر می تواند علت تأخیر در پرداخت حقوق ها باشد ...  !؟ این اظهار نظر حاکی از بی توجهی متولیان به تقسیم درآمد یا بودجه اداره ای به دو بخش جاری (اداری) و عمرانی است که در گذشته نسبت این دو مورد به ترتیب 60 ، 40 بود و تمام تلاش برخی مدیران بویژه در اداراتی مثل شهرداری و هم عرض این بود که رقم مذکور را 50 ، 50 برسانند .

واقعا "هر دم از این باغ بری می رسد" ؟!

این افاضات از سوی کسانی صورت می گیرد که بدون شک با آموزه های دینی آشنایی کامل دارند که می گوید : مزد کارگر قبل از خشک شدن عرق کارگر باید پرداخت شود زیرا شکم گرسنه دین و ایمان ندارد !

با کمال تاسف صاحبان این افاضات کسانی هستند که از حقوق ماهیانه سر وقت ، سفره رنگی حد اقلی و شکم سیر بهره مندند و باید هم از "ولینعمت" های خود که ناگزیرند دست خالی راهی خانه هایشان شوند و به نوعی شرمندگی عائله را تحمل نمایند بی توجهند .

تصور می شود اگر این آقایان یک لحظه خود را جای زحمتکشان شهرداری به ویژه جان بر کفان آتش نشانی بگذارند تا با تمام وجود استیصال مالی و سفره رنگی حد اقلی محرومند و هرگز فرزندانشان نمی توانند مثل فرزندان شیک پوش فلان عضو شورا که صدر نشین هر مجلس و محفل عمومی شهرداریند برابری کنند مسلمل به جای اظهار نظرهای دردآور سکوت پیشه خواهند کرد تا عذر بدتر از گناه نیاورده باشند .

بدون شک اگر اعضای محترم پارلمان شهر رشت در راستای انجام وظیفه محوله ، بدون حب و بغض و مقصود و منظور بر دخل و خرج شهرداری نظارت ، برنامه ریزی کنند و نیاز های شهری را متناسب با درآمد اولویت بندی نمایند ، نه نیرویی از این اداره بدون حقوق می ماند و نه هزینه سنگینی به شهروندان تحمیل می شود .

اگر با این آرزو های محال مشکلات شهری حل می شود ما هم برای توسعه شهری دست دعا بسوی آسمان بلند می کنیم و برآورده شدن آرزوی آرزومندان را مسئلت می کنیم !

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان