Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح صنعتی تولید چادر مشکی با ظرفیت سالانه 5 میلیون متر مربع در استان خبر داد.

کریم توکل نیا پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از شهرک صنعتی سفیدرود این شهر با اشاره به ایجاد زیرساخت های مناسب برای راه اندازی واحدهای تولیدی در گیلان اظهار کرد: طرح های صنعتی برای جذب سرمایه گذاران در نقاط مختلف استان تهیه شده است.

وی به ارائه طرح صنعتی تولید چادر مشکی با ظرفیت سالانه پنج میلیون متر مربع در گیلان اشاره کرد و افزود: وجود بازار مناسب و دسترسی به مواد اولیه دلیل ارائه طرح مذکور در استان است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه شهرک صنعتی سفیدرود رشت برای ایجاد طرح صنعتی تولید چادر مشکی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: استفاده از مزایای موجود در شهرک از ویژگی ها و مزایای شهرک صنعتی سفیدرود است.

توکل نیا شهرک صنعتی سفیدرود رشت را دارای آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی و فرودگاه خواند و اضافه کرد: شهرک مذکور 30 کیلومتر تا بندر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فاصله دارد.

وی به وجود انواع الیاف مصنوعی در داخل و خارج از کشور برای تولید چادر مشکی اشاره کرد و گفت: کشورهای اسلامی منطقه از اهداف صادراتی طرح صنعتی تولید چادر مشکی در گیلان هستند.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه با اشاره به ارائه طرح صنعتی تولید پارچه و منسوجات فنی و تکنیکال در استان خاطرنشان کرد: سالانه 2 میلیون و 500 هزار متر مربع ظرفیت طرح صنعتی مذکور است.

توکل نیا جدید بودن طرح و کاربرد در بیشتر محصولات نساجی را از ویژگی های طرح صنعتی تولید پارچه و منسوجات فنی و تکنیکال عنوان کرد و یادآور شد: امکان مشارکت سازمان گسترش تا سقف 49 درصد با بخش غیردولتی از دیگر مزایای اجرای طرح مذکور در گیلان است.

وی با بیان اینکه مواد اولیه انواع نخ های طبیعی و مصنوعی و همچنین مخلوط آن در داخل و خارج از کشور وجود دارد، اظهار کرد: عراق، افغانستان و کشورهای اروپایی از هدف های صادراتی طرح صنعتی تولید پارچه و منسوجات فنی و تکنیکال در گیلان است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین از ارائه طرح صنعتی ریسندگی، بافندگی و رنگرزی سیستم پنبه ای و الیاف مصنوعی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: سالانه 5 هزار و 500 تن ریسندگی، یک هزار تن رنگرزی و پنج میلیون مترمربع بافندگی ظرفیت طرح مذکور است.

توکل نیا با اشاره به اینکه شهرک صنعتی سفیدرود رشت برای اجرای طرح صنعتی ریسندگی، بافندگی و رنگرزی سیستم پنبه ای و الیاف مصنوعی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: استفاده از امکانات موجود در شهرک، نزدیکی به امکانات موجود به منظور خرید مواد اولیه و صادرات آن از ویژگی ها و مزایای شهرک صنعتی سفیدرود رشت است.

وی وجود نیروی کار متخصص و شرایط مناسب جوی را از ویژگی های ارائه طرح صنعتی ریسندگی، بافندگی و رنگرزی سیستم پنبه ای و الیاف مصنوعی در گیلان عنوان کرد و گفت: الیاف طبیعی و مصنوعی، پنبه، «پلی استر» و «ویسکوز» و همچنین مواد رنگرزی تکمیلی در داخل کشور وجود دارد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: کشورهای عراق، افغانستان، روسیه، ارمنستان، آذربایجان، ترکیه، امارات متحده عربی، کویت و عربستان از اهداف صادراتی طرح صنعتی ریسندگی، بافندگی و رنگرزی سیستم پنبه ای و الیاف مصنوعی در گیلان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان