Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه در حوزه جرائم هتک حیثیت با افزایش ۱۲۰ درصدی مواجه هستیم گفت: جرائم مربوط به مزاحمت اینترنتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

سرهنگ ایرج محمدخانی صبح امروز در نشستی خبری در رشت اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال، هتک حیثیت و نشر اکاذیب با میزان 45 درصد بیشترین درصد جرائم را در حوزه سایبری به خود اختصاص داده است.

وی 18 درصد از جرائم سه ماه نخست امسال را مربوط به مزاحمت اینترنتی عنوان کرد و گفت: 16 درصد از این جرائم مربوط به برداشت اینترنتی غیرمجاز، 6 درصد سرقت مرتبط با رایانه و 9 درصد مربوط به سایر جرائم بوده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در حوزه جرائم هتک حیثیت با افزایش 120 درصدی مواجه هستیم تصریح کرد: جرائم مربوط به مزاحمت اینترنتی 300 درصد افزایش یافته است.

سرهنگ محمدخانی از کاهش 42 درصدی جرائم برداشت غیرمجاز خبر داد و گفت: در بحث سرقت و کلاهبرداری رایانه ای نیز در مقایسه با سه ماهه نخست سال گذشته با کاهش 33 درصدی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته برداشت اینترنتی غیرمجاز در صدر جرائم قرار داشت اظهار کرد: شرایط شبکه های اجتماعی و مهاجرتی که از فضای وب به موبایل به وجود آمده موجب شده است امسال بیشترین جرائم در حوزه هتک حیثیت و نشر اکاذیب رخ دهد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در زمینه وقوع جرم در کشور رتبه پنجم را داریم عنوان کرد: در حوزه کشف، با تلاش کارآگاهان خود رتبه برتر و نخست کشور را به دست آوردیم.

سرهنگ محمدخانی خسارت شهروندان گیلانی از برداشت غیرمجاز را بیش از 130 میلیون تومان در سال گذشته اعلام کرد و گفت: این خسارت ها بر اساس غفلت و اعتماد بی جا به افراد غریبه به وجود آمده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال با برگزاری کارگاه های آموزشی و کمک دستگاه های اجرایی و رسانه ها، هوشیاری شهروندان بیشتر شده و میزان سوءاستفاده افراد سودجو کمتر شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان