Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: در بحث توانمندسازی صنایع دستی منطقه جهت ایجاد رونق اقتصادی، قصد داریم از ظرفیت حمایتی صندوق کارآفرینی امید استفاده کنیم.

رضا علیزاده با اشاره به پیگیری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای فرصت سازی در روستاهای هدف گردشگری اظهار داشت: روستای اسطلخ جان شهرستان رودبار یکی از نقاطی است که می تواند به عنوان پایلوت در این زمینه در نظر گرفته شود.

وی گفت: در روستای اسطلخ جان با توجه به پتانسیل های بسیار منحصر به فرد اعم از طبیعت زیبا، مواهب خدادادی، الگوی معماری منطقه و توانمندی های حوزه صنایع دستی و کشاورزی تلاش می کنیم بستری برای رونق گردشگری در منطقه ایجاد کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به نیاز به ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی که از مبادی مختلف وارد گیلان می شوند و هدفشان گردشگری روستایی است گفت: در بحث توانمندسازی صنایع دستی منطقه جهت ایجاد رونق اقتصادی، قصد داریم از ظرفیت حمایتی صندوق کارآفرینی امید استفاده کنیم.

 علیزاده افزود: با غنی سازی صنایع دستی و فعال سازی هنرمندان منطقه با ایجاد کارگاه های مختلف تولیدی و همچنین با ایجاد تأسیسات گردشگری مختلف اعم از اقامتی و پذیرایی در قالب بومی گرایی می توانیم شرایط جدیدی را برای عرضه خدمات گردشگری به مسافران ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه تلفیق حوزه گردشگری و دامپروری می تواند مکمل خوبی برای هم افزایی و ایجاد جذابیت های لازم  برای گردشگران باشد اعلام کرد: با توجه به طبیعت زیبا، معماری منحصر به فرد، کشاورزی پر رونق و عزم مردم، می توان شرایط مناسبی را  برای روستای اسطلخ جان فراهم کرد.

40 میلیارد ریال اعتبار صندوق کار آفرینی امید برای رفع محرومیت و ایجاد اشتغال در روستای نمونه گردشگری اسطلخ جان

مدیر صندوق کارآفرینی امید گیلان نیز به خبرنگار تسنیم در رودبار گفت: 40 میلیارد ریال اعتبار صندوق کار آفرینی امید برای رفع محرومیت و ایجاد اشتغال حداقل 100 نفر از بیکاران روستای اسطلخ جان به عنوان روستای پایلوت گردشگری اختصاص یافته است.

محمدرضا شیخ الاسلام با اشاره به شور و شعف مردم افزود: بازدید از پروژه ها نشان می دهد که مردم کارهای مقرر شده را به بهترین نحو انجام می دهند و خیلی از کارها رضایت بخش و رو به جلو است و با توجه به اینکه کارها به نحو احسن پیش می رود اعتبارات قابل افزایش است.

وی اظهار امیدواری کرد: حمایت های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در صدور مجوزهای لازم برای همکاری با مردم و سایر دستگاه های دولتی و مسؤلان شهرستان موجب شود تا روستای نمونه گردشگری اسطلخ جان به زودی مورد بهره برداری قرار گیرد.

شیخ الاسلام افزود: شور و شوق و شعف و مشارکت روستائیان اسطلخ جان همراه با طبیعت و آب و هوای خوب موجب شده است که این روستا در بین بیش از 2000 روستای گیلان به عنوان روستای پایلوت صندوق کارآفرینی امید انتخاب شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان