Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: موشک پرانی رسانه های گیلان به وحدت انقلابی و ملی لطمه می زند و به ضرر انقلاب، اسلام و روح شهدای ماست.

آیت الله زین العابدین قربانی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان با اشاره به شرایط جهانی و کشورهای همجوار ایران اظهار کرد: ایران اسلامی جزیره ای امن در منطقه محسوب می شود و برخی تلاش می کنند این آرامش از جامعه سلب شود.

وی به رفتار برخی از رسانه ها در گیلان اشاره کرد و افزود: موشک پرانی رسانه های استان به وحدت انقلابی و ملی لطمه می زند و به ضرر انقلاب، اسلام و روح شهدای ماست.

امام جمعه رشت در ادامه با بیان اینکه سال گذشته 38 میلیون گردشگر وارد گیلان شده است، تصریح کرد: گیلان نعمت خداوندی است و مردم برای نفس کشیدن با فرهنگ های مختلف به استان سفر می کنند.

آیت الله قربانی خواستار جلوگیری از ناهنجاری ها توسط تمام دستگاه های متولی به ویژه نیروی انتظامی، سپاه و روحانیت در گیلان شد و اضافه کرد: هر کدام از دستگاه های متولی باید ناظر، مراقب و حافظ حریم اسلام باشند و این امر تنها از عهده یک دستگاه خارج است.

وی بر ارتقای فرهنگ جامعه تأکید کرد و گفت: قرآن فرهنگی را به ما ارائه کرده که شفای دردهای جامعه است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه از 6 هزار آیه قرآن، چهار هزار آیه در مورد دستورالعمل های شفابخش است، خاطرنشان کرد: کتاب «قرآن آیین زندگی» را در مورد زندگی انسان از بدو تولد تا ازدواج و حق طلبی برای آگاهی مردم تألیف کردم، زیرا اگر مردم با دستورالعمل های شفابخش قرآن آشنا شوند دنبال فساد نمی روند.

آیت الله قربانی 100 صفحه از کتاب «قرآن آیین زندگی» را مربوط به جایگاه و شخصیت زن در اسلام در مورد حجاب و عفاف دانست و یادآور شد: مطلب مذکور باید به صورت جزوه در اختیار مسافران و نسل جوان گذاشته شود تا با دستورهای شفابخش قرآن آشنایی پیدا کنند.

*ارتقای شاخص های اقتصادی در گیلان

استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور با ابراز رضایت از بخش های امنیتی، سیاسی و ... در استان گفت: امسال وضعیت خوبی در طرح های سالم سازی دریا داریم.

محمدعلی نجفی به ارتقای شاخص های گیلان در برنامه های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: وضعیت اقتصادی گیلان نسبت به کشور مطلوب است.

وی با بیان اینکه اقدام های خوبی در زمینه های مختلف در گیلان در حال شکل گیری است، خاطرنشان کرد: سال های 91 و 92 استان دوم بیکار کشور بودیم و این نرخ در پایان سال 94 به رتبه بیستم بیکاری کاهش پیدا کرده است و اکنون یازدهمین استان اشتغالزا در کشور هستیم.

استاندار گیلان نرخ بیکاری استان در سال 92 را 15.6 درصد خواند و اضافه کرد: نرخ متوسط کشوری 11 درصد بود و گیلان 4.5 درصد از نرخ کشوری عقب ماندگی داشت.

نجفی از سیر صعودی اشتغالزایی در گیلان خبر داد و  تصریح کرد: روند مذکور به معنای برطرف شدن معضل بیکاری در استان نیست، اما رشد ما در این زمینه بی نظیر است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان