Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2
گیلانیان : در راستای برنامه های فرهنگی و ارشادی در جامعه، با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان طرح «نورالمبین» برای نخستین بار در کشور از امروز در گیلان آغاز شد.

فرمانده انتظامی گیلان ظهر امروز در مراسم آغاز اجرای طرح «نورالمبین» در استان اظهار کرد: طرح مذکور در راستای برنامه های فرهنگی و ارشادی توسط دستگاه های فرهنگی گیلان آغاز به کار کرده است.

سردار محمدرضا میرحیدری به قرائت قرآن، بیان احادیث و روایات در سطح شهر در طرح «نورالمبین» اشاره کرد و افزود: طرح مذکور با موضوع های مختلف فرهنگی و اخلاقی می تواند در جامعه اثرگذار باشد.

وی با تأکید براینکه هیچ حرکت فیزیکی در اجرای طرح «نورالمبین» اتفاق نمی افتد، بیان کرد: آیه های قرآن با صدای دلنشین قرائت و معنا می شود.

فرمانده انتظامی گیلان در ادامه از اجرای سومین مرحله طرح «گیلان مطهر» در استان خبر داد و تصریح کرد: امسال طرح مذکور با الگوبرداری از گیلان با نام «ایران مطهر» به صورت کشوری اجرایی شده است.

میرحیدری به استفاده از 110 نفر از طلاب در طرح «گیلان مطهر» اشاره کرد و گفت: 50 نفر از مبلغان از قم اعزام شدند و 60 نفر از طلاب از داخل استان هستند ضمن اینکه دو برابر این تعداد از خواهران مبلغه از گیلان به کارگیری شدند.

وی با اشاره به اینکه مواد مخدر یکی از دغدغه های مسؤولان در گیلان است، خاطرنشان کرد: هفته گذشته طرح «والعادیات» در راستای برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر و معتادان در استان آغاز شده و در محله های مختلف عملیاتی می شود.

فرمانده انتظامی گیلان یادآور شد: در چهار ماه نخست امسال افزایش 54 درصدی کشف مواد مخدر در استان داشتیم.

میرحیدری با بیان اینکه در مورد عفاف و حجاب اقدام ها نباید به صورت جزیره ای باشد، اظهار کرد: دشمن مقابله با عفاف و حجاب را به صورت هدفمند دنبال می کند.

وی بر همپوشانی دستگاه های متولی برای مقابله با ناهنجاری عفاف و حجاب در جامعه تأکید کرد و افزود: حساسیت اصناف در مورد ارائه پوشاک باید ارتقای پیدا کرند.

*محل اقامه نماز در ساحل گیلان ایجاد شود

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به راه اندازی طرح های سالم سازی دریا، بیان کرد: یکی از گلایه های مسافران توجه نکردن به محل اقامه نماز است.

میرحیدری، خواستار احداث سکوهای بدون سقف برای اقامه نماز در ساحل گیلان شد و تصریح کرد: احداث سرویس های بهداشتی و رعایت مسائل بهداشتی از جمله خواسته های گردشگران در ساحل دریا است.

فرمانده انتظامی گیلان به افزایش 64 دستگیری اعمال منافی عفت و خلاف شرع در چهار ماه امسال در استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون برخورد با مراکز قمار 54 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 47 درصد افزایش انهدام کارگاه های مشروبات الکلی در استان داشتیم.

میرحیدری با بیان اینکه در برخورد با بدحجابی افزایش 39 درصدی داشتیم، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون در زمینه اخذ تعداد 47 درصد و ارائه مشاوره 42 درصد افزایش داریم.

فرمانده انتظامی گیلان به توقیف سرنشینان بدحجاب خودروها با هماهنگی دستگاه قضایی در استان اشاره کرد و یادآور شد: برخورد با ترویج مسائل غیر فرهنگی مانند سگ گردانی از برنامه های پلیس در گیلان است.

وی با اشاره به افزایش 17 درصدی برخورد با محصولات ضد فرهنگی در گیلان، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 19 درصد افزایش برخورد با آلودگی صوتی در استان داشتیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان