Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار در دیدار با رئیس سازمان شیلات کشور از اجرای 4 هزار تن طرح پرورش ماهی در قفس در گیلان تا پایان پائیز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی در این دیدار با بیان اینکه در در بخش شیلات و آبزی پروری در استان به خوبی عمل شد افزود : رئیس جمهور تأکید ویژه ای بر تحقق کامل مصوبات سفر استان ها را دارند که یکی از این مصوبات در گیلان پرورش ماهی در قفس است.

دکتر نجفی با اشاره به نصب هشت قفس برای پرورش ماهی در ساحل انبارسر بندرکیاشهر با ظرفیت تولید 500 تن گفت : تا پایان پائیز امسال نیز قفسهای ماهی به ظرفیت تولید 4 هزار تن با سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق مختلف ساحلی  گیلان نصب می شود.

استاندار گیلان افزود : در مجموع امسال برای برای 9 سرمایه گذار مجوزهای لازم بویژه زیست محیطی صادر شده و پروانه تاسیس گرفته اند  که در صورت جذب تسهیلات تا پایان سال موفق به نصب 6 تا 12000 تن  خواهند شد .

وی بر ضرورت پرداخت کامل مطالبات چایکاران و پره های صیادی اشاره کرد و افزود : باید مطالبات  کشاورزانی را که تک محصول می باشند و تنها امیدشان به پول دریافتی تولیدشان است را هر چه سریعتر و به موقع پرداخت کنیم.

استاندار گیلان همچنین یکی از ظرفیتهای مناسب برای آبزی پروری را استفاده از آبندانها دانست و از آب منطقه ای گیلان وسازمان جهاد کشاورزی خواست نهایت همکاری را برای پرورش ماهی در این بستر فراهم کنند.

دکتر نجفی با بیان اینکه باید با اندیشه مشترک جهت توسعه هر چه بیشتر بخش آبزی پروری و شیلات تلاش کنیم افزود : در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مزین گردیده باید با تمام توان در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات کشور نیز در این دیدار با ضمن قدردانی و تشکر از توجهات استاندار گیلان به بخش شیلات اظهار داشت : با تمام توان در تلاش هستیم تا مصوبات رئیس جمهور در گیلان را تحقق ببخشیم.

دکتر صالحی همچنین از انعقاد تفاهم نامه با سازمان منطقه آزاد انزلی برای حمایت ازسرمایه گذاران در بخش شیلات خبر داد و گفت : همکاری در زمینه تکثیر و پرورش ماهیان دریایی و راه اندازی طرح های پرورش ماهی در قفس در محدوده این منطقه از جمله موضو عات مهم این تفاهم نامه است.

وی افزود :مجتمع بندری در حال ساخت کاسپین در منطقه آزاد می تواند پشتیبان مناسب برای نصب و راه اندازی قفسهای دریایی در منطقه مذکور باشد.

وی گفت : استفاده از ظرفیتهای طرفین برای فعال کردن صنایع شیلاتی ،راه اندازی پایانه های صادراتی آبزیان و کارخانه های فرآوری های آبزیان از دیگر موضوعات تفاهم نامه بین سازمان شیلات و منطقه آزاد انزلی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان