Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: در آینده ای نزدیک بزرگ ترین طرح صنعتی کشور و بزرگ ترین واحد سلولوزی خاورمیانه در گیلان به بهره برداری می رسد.

علی منتظری عصر امروز در همایش روز صنعت و معدن در سالن الغدیر استانداری گیلان با گرامیداشت روز صنعت و معدن اظهار داشت: اقداماتی که در حوزه تولید و تجارت در گیلان انجام شده آینده صنعتی مطلوبی را برای استان رقم می زند.

وی با اشاره به اینکه تشکیل کارگروه رفع موانع تولید یک اقدام مؤثر در صنعت استان محسوب می شود، افزود: این کارگروه با برگزاری 38 جلسه اصلی و 325 جلسه فرعی در راستای رفع موانع و مشکلات پیش روی صنعت استان، اقدامات قابل توجهی را انجام داده است.

منتظری با تاکید بر اینکه 43 درصد از مشکلات واحدهای تولیدی در استان رفع شده است خاطرنشان کرد: بیش از 400 واحد تولیدی در گیلان برای گرفتن تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه در سال های گذشته سرمایه گذاری های زیادی در استان صورت گرفته است افزود: در سال گذشته 720 میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در استان صورت گرفته و پیش بینی می شود امسال بالغ بر 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه گیلان در سرمایه گذاری صنعتی رتبه 10 کشوری را دارد تصریح کرد: در سال 94 در حوزه سرمایه گذاری جدید 7 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در استان صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه گیلان در بحث کسب و کار، رتبه یک کشوری را دارد خاطرنشان کرد: در آینده ای نزدیک بزرگ ترین طرح صنعتی کشور و بزرگ ترین واحد سلولوزی خاورمیانه در گیلان به بهره برداری می رسد.

منتظری با تاکید بر اینکه بالغ بر 1100 طرح نیمه تمام با پیشرفت 40 درصد در استان وجود دارد تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح ها، 42 هزار شغل جدید در گیلان ایجاد می شود.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت گیلان چاپ و انتشار کتاب موقعیت های سرمایه گذاری در گیلان را یک اقدام موثر در شناسایی موقعیت های سرمایه گذاری در استان عنوان کرد و افزود: این کتاب بیش از 100 فرصت سرمایه گذاری به دو زبان فارسی و انگلیسی را برای سرمایه داران تشریح می کند.

منتظری با اشاره به تشکیل خانه صنعت، معدن و تجارت در گیلان تصریح کرد: امید است با اقدامات انجام شده آینده ای روشن پیش روی صنعت استان داشته باشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان