Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از فعالیت 20 هزار نفر هنرمند در بخش های مختلف صنایع دستی در این استان خبر داد.

رضا علیزاده عصر امروز در جریان بازدید از تأسیسات گردشگری گیلان با اشاره به ارائه پروژه های گردشگری در ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: ایجاد مجتمع های تولیدی، نمایشگاهی و صنایع دستی در گیلان مد نظر است.

وی به فعالیت 20 هزار نفر هنرمند در بخش های مختلف صنایع دستی گیلان اشاره کرد و افزود: بخشی از فرصت های شغلی در مشاغل خانگی تعریف شده و به دنبال کارگاه محوری مشاغل خانگی در استان هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ایجاد مجتمع ها و بازارچه های صنایع دستی دائمی در استان خبر داد و بیان کرد: اکنون دو مجتمع تولیدی و نمایشگاهی صنایع دستی در آستارا و فومن در حال برنامه ریزی است.

علیزاده با بیان اینکه تعیین موقعیت و عرصه مجتمع های مذکور انجام شده است، تصریح کرد: بازارچه های صنایع دستی با توجه به منابع اعتباری پیش بینی شده مد نظر است.

وی بر ایجاد دهکده های صنایع دستی در گیلان تأکید کرد و گفت: ایجاد دو دهکده صنایع دستی در قاسم آباد اولیا و سفلی در منطقه شرق و روستای عنبران آستارا در غرب استان پیش بینی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه موضوع صنایع دستی و تولید در دهکده های مذکور پیگیری می شود، خاطرنشان کرد: بخشی از شناسایی هنرمندان و کارگاه های خانگی انجام شده و ادامه آن در سال جاری پیگیری می شود.

علیزاده، محور «پیرسرا» را یکی از محدوده های تعیین کننده صنایع دستی در شهر رشت خواند و یادآور شد: ساماندهی بازارچه «پیرسرا» آغاز شده است.

وی متذکر شد:  شناسایی مغازه ها، فروشگاه ها و پیاده راه هایی که می تواند به عرضه محصولات صنایع دستی کمک کند در بازارچه مذکور مد نظر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در ادامه با بیان اینکه مرمت و ساماندهی مجموعه بنای تاریخی قلعه رودخان را در بخش میراث فرهنگی پیگیری می کنیم، اظهار کرد: قلعه رودخان دارای 44 برج است و بخشی از آن آسیب دیده است.

علیزاده بخشی از درآمدزایی گردشگری استان را از محل بنای تاریخی قلعه رودخان دانست و بیان کرد: امسال فاز نخست عملیات ساماندهی قلعه رودخان اجرایی می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان