Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : سخنگوی فراکسیون «میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد» گفت: امروزه نیازمند ایجاد بستر مناسب و تقویت بخش خصوصی برای فعالیت بیشتر در حوزه گردشگری هستیم.

ذبیح الله نیکفر، نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به به اهمیت رونق در حوزه گردشگری و صنایع دستی، اظهار کرد: متأسفانه امروزه توجه مناسبی به کارگاه های کوچک تولیدکننده صنایع دستی نمی شود و در این میان بازاریابی خوبی برای صادرات و به نمایش گذاشتن صنایع دستی ایرانی که نماد تاریخی کهن و نشان فرهنگی سرزمینی بزرگ است، انجام نمی شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت خوبی در بخش صنایع دستی در راستای اشتغالزایی وجود دارد و با ایجاد رونق در این حوزه می توان بخش های مختلف صنعت گردشگری مانند صنایع دستی ایرانی را به جهانیان معرفی کرد، افزود: امروزه نیازمند ایجاد بستر مناسب و تقویت بخش خصوصی برای فعالیت بیشتر در حوزه گردشگری هستیم.

نیکفر با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه نقش بسیار مهمی در بازاریابی برای صنایع دستی ایرانی بر عهده دارد، گفت: در این میان نمی توان نقش رایزن های فرهنگی و سفیران ایرانی در معرفی فرهنگ ایرانی توسط صنایع دستی نادیده گرفت؛ سفارت خانه باید مرکزی برای معرفی هنر و فرهنگ سرزمین کهن ایران باشد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اینکه برای توسعه صنعت بخش های مختلف گردشگری مانند صنایع دستی به اتخاذ تصمیمات مناسب از سوی مسئولان نیاز است، ادامه داد: همه دستگاه ها موظف هستند از این بخش حمایت کنند و مسئولان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی باید سیاست های جامع و کاربردی را برای ایجاد تحول در این بخش درنظر بگیرند.

نیکفر با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات ارزان قیمت به کارگاه های کوچک تولیدکننده صنایع دستی می تواند گام خوبی در راستای زنده نگه داشتن این هنر ایرانی باشد، تصریح کرد: به عنوان مثال بانک ها می توانند با ارائه وام های خوداشتغالی در این حوزه نقش پررنگی را ایفا کنند.

سخنگوی فراکسیون «میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد» خاطرنشان کرد: امروزه کشورهای مختلفی اقدام به کپی برداری از هنر ایرانی می کنند و از این طریق ارزآوری خوبی برای کشورشان انجام می دهند از این رو باید با اقدامات اساسی در این حوزه از بروز چنین مسائلی جلوگیری شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان