Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با بیان اینکه اقتصاد گیلان در سال های گذشته با افت روبه رو بوده و بسیاری از شرکت ها و واحدهای تولیدی مطرح استان به نابودی کشیده شده اند، گفت: ۶۰ درصد کارخانه های گیلان در حال حاضر غیرفعال و نیمه فعال هستند.

سیدکاظم دلخوش اباتری صبح امروز در یک نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه در اقتصاد باید میانه روی، ساماندهی و برنامه ریزی کرد اظهار داشت: باید در مصرف، تولیدات، کیفیت تولیدات، صادرات، واردات و ارتباط در نوع کالا با همراهی مردم و مدیران وارد عرصه عمل شد.

وی نادرستی در نوع مصرف، کیفیت در تولیدات و مدیریت غلط در سیستم دستگاه های اجرایی و واحد های تولیدی را مشکل کنونی اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید سمت و سوی تمامی امور را به سوی اقتصاد سوق داد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در ده سال اخیر شعار های سال از سوی مقام معظم رهبری سمت و سوی اقتصادی داشته است تصریح کرد: این امر نشان دهنده این است که در دنیای کنونی اگر اقتصاد کشور به درستی مدیریت نشود به طور حتم با آسیب روبه رو می شویم.

دلخوش با تاکید بر اینکه در قانون اصل 44 حمایت از سرمایه گذار داخلی و خارجی و انتقال مدیریت، مالکیت و بهره برداری از دولت به بخش خصوصی به تصویب رسیده است افزود: در این اصل، منع مداخله دولت در امور اجرایی اقتصاد پیش بینی شده و دولت تنها وظیفه نظارت و سیاستگذاری در اقتصاد را دارد.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان در حوزه اقتصاد با چند مشکل اساسی مواجه است خاطرنشان کرد: اقتصاد استان در سال های گذشته با افت روبه رو بوده و بسیاری از شرکت ها و واحدهای تولیدی مطرح استان به نابودی کشیده شده اند و برخی نیز در حال حاضر نیمه فعال هستند.

دلخوش با بیان اینکه برخی از این معضلات به دلیل قانونگذاری اشتباه در استان صورت گرفته است خاطرنشان کرد: در گیلان زیرساخت های کشاورزی در صنایع تبدیلی و تکمیلی به درستی صورت نگرفته و در این حوزه نیاز به حمایت داریم.

استفاده نکردن از نیروهای توانمند داخلی در استان یک معضل در اقتصاد استان است

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی استفاده نکردن از نیروهای توانمند داخلی در استان را یک معضل در اقتصاد استان عنوان کرد و افزود: فرهنگ عمومی در برخورد با سرمایه گذار در استان با مشکل مواجه است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در بحش گردشگری در استان فعالیت های چشمگیری صورت نگرفته است تصریح کرد: در استان گیلان سرمایه گذار کلان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه 9000 واحد نیمه فعال و راکد در کشور وجود دارد تصریح کرد: در گیلان 60 درصد کارخانه ها غیرفعال و نیمه فعال هستند و اقدامات خوبی در گذر از این بحران در استان انجام شده است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در استان اقدامات موثری در حوزه رفع موانع تولید برداشته شده است افزود: ظرفیت های خوبی در بخش کشاورزی و منطقه آزاد در استان وجود دارد که نیازمند حمایت و نگاه ویژه است.

 صنعت چای گیلان از 70 هزار تن به 18 هزار تن کاهش یافته است

دلخوش با اشاره به اینکه برخی از حوزه های کشاورزی چون نوغان امروزه در گیلان دچار مشکل شده اند تصریح کرد: توتستان های استان به یک سوم کاهش یافته و صنعت چای در گیلان از 70 هزار تن به 18 هزار تن کاهش یافته است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استان در چندین سال گذشته علاوه بر صنعت در کشاورزی نیز دچار آسیب شده است خاطرنشان کرد: ضعف مدیریتی یکی از عوامل آسیب در استان و کشور است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در جامعه ما تمامی انتصاب ها از سوی مردم باز می گردد خاطرنشان کرد: ضعف سیستم بانکی یکی دیگر از عوامل آسیب در کشور تلقی می شود و باید به آن توجه کرد.

دلخوش با تاکید بر اینکه اصلاحاتی را برای مالیات و قوانین بانکی در مجلس تصویب شده است تصریح کرد: درجایگاه قانونگذاری در استان تا پای جان و آبرو از سرمایه گذار داخلی و خارجی حمایت می کنیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال جوانان باید اصلی ترین دغدغه مدیران باشد افزود: تنها راه حل راه ایجاد اشتغال حمایت از بخش خصوصی و تعاونی است.

وی با تاکید بر اینکه استان در بخش کشاورزی صنایع تبدیلی و تکمیلی و صنعت گردشگری می تواند به خوبی ظاهر شود افزود: باحمایت مردم و دولت، مدیران باید ضعف خود را به قوت تبدیل کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان