Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در نشست شورای کشاورزی استان که در پژوهشکده چای کشور در لاهیجان برگزار شد گفت :  انجام تحقیقات کاربردی در موضوعات مرتبط با بخش کشاورزی به کاهش مشکلات این بخش کمک می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان در نشست شورای کشاورزی استان که در پژوهشکده چای کشور در لاهیجان برگزار شد گفت :  انجام تحقیقات کاربردی در موضوعات مرتبط با بخش کشاورزی به کاهش مشکلات این بخش کمک می کند.

وی با تاکید براینکه کاهش فاصله تحقیقات و اجراء در بخش کشاورزی  از دغدغه های وی است گفت : ظرفیت های خوبی در بخش های مختلف کشاورزی داریم که با استفاده از توان  مراکز تحقیقاتی شکوفا وباعث کاهش مشکلات این بخش می شود.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : اگر در بحث تحقیقات و برنامه ریزی فکر، دقت و اندیشه نکنیم تمام فعالیت های ما هدر می رود و کارهای روزمره وقت تصمیم گیران را می گیرد.

دکتر نجفی بررسی علمی و موشکافانه یافته های کشاورزی در شورای کشاورزی پس از احیاء آن را فرصت مناسب برای توانمند کردن این بخش دانست و  گفت : در این شورا باید ضمن بیان دستاوردها، راهکارهای ارائه شده نقد و بررسی شود.

وی اظهار داشت : معتقدم در برگزاری این نشست ها، باید به نقاط ضعف و چالش های بخش کشاورزی نیز پرداخته شود که می تواند ما را در نتیجه گیری و بهبود فرایند کار کمک کند.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : برنج و چای دو محصول استراتژیک در کشور است و از آنجایی که این دو محصول برای ما حیاتی است، باید بیشتر به آنها پرداخته شود.

وی فعال شدن تقویت مناسبات بین المللی در حمایت از چای با همراهی کشورهای چای خیز را مهم دانست و گفت : لازم است با کشورهایی نظیرهند ،کنیا و سریلانکا حلقه ی ارتباطاتی در بخش تحقیقات داشته باشیم.

دکتر نجفی افزایش همکاری های تحقیقاتی و تولید اندیشه در افزایش کیفیت این محصول را از اهداف گسترش این روابط عنوان کرد.

وی با اشاره به اقدامات سازنده وزارت جهاد کشاورزی در بخش تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی گفت : در بخش آبیاری تحت فشار نیز برنامه های خوبی وجود دارد که باید تقویت شود.

رئیس شورای بخش کشاورزی گفت : در جلسه ی بعدی نیز به بحث شیلات و منابع طبیعی با شرح اقدامات انجام شده و بیان برنامه ی آینده پرداخته شود.

وی ادامه داد : باید از چنین جلساتی که مباحث کارشناسی مطرح و نقد و تحلیل می شود برای رشد کشاورزی استفاده کنیم.

در پایان این نشست استاندار گیلان از بخشهای مختلف پژوهشکده چای بازدید کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان