Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت: ۱۷۶۹ واحد تولیدی و صنعتی در گیلان به منظور درخواست تسهیلات برای تکمیل طرح ، تأمین سرمایه در گردش و افزایش ظرفیت واحد های خود در این سایت ثبت نام کرده اند.

طهمورث لاهوتی ظهر امروز در اولین سمینار آموزشی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با رویکرد تولید اظهار داشت: نگاه و حساسیت دولت به صنایع کوچک و متوسط در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با بیانات مقام معظم رهبری حساسیت بیشتری به خود گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان اعلام کرد: با تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در کشور و استان اقدامات موثری در حوزه صنایع کوچک و متوسط در استان و کشور صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه کمبود نقدینگی و نیازمندی به تامین منابع مالی در جهت راه اندازی و افزایش ظرفیت در واحدها از عمده مشکلات واحدها در نواحی کوچک و متوسط است افزود: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی دولت، دولت خود را در تأمین این منابع مکلف دانسته است.

لاهوتی با اشاره به قبول مسؤلیت سازماندهی و شناسایی اطلاعات واحدها از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: این سازمان با راه اندازی سامانه بهین یاب در راستای ثبت نام واحدها برای دریافت تسهیلات مطرح شده از سوی دولت اقدامات موثری انجام داده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان با بیان اینکه تا به امروز 1769 واحد تولیدی و صنعتی گیلانی در سایت بهین یاب ثبت نام کرده اند افزود: این واحد های تولیدی و صنعتی در گیلان به منظور درخواست تسهیلات برای تکمیل طرح ، تأمین سرمایه در گردش و افزایش ظرفیت واحد های خود در این سایت ثبت نام کرده اند.

لاهوتی با تاکید بر اینکه پرونده 1324 واحد از تعداد واحد های مذکور مورد بررسی کارشناسان قرار گرفته است خاطرنشان کرد: از میزان مذکور 351 واحد تولیدی به بانک های عامل معرفی و 143 واحد تولیدی به مرحله عقد قرارداد با بانک ها رسیده اند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان اعلام کرد: امید است با حمایت بانک های عامل در پرداخت تسهیلات مذکور مسیر روشنی رو به سوی توسعه واحدهای استان گشوده شده و مدیران واحدها بهره برداری لازم را در این طرح داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه رسالت شرکت شهرک های صنعتی ایران حمایت از سرمایه های کوچک و متوسط در نواحی صنعتی و خارج از نواحی صنعتی است گفت: تلاش های زیادی برای تأمین منابع مالی واحدها در زمینه های مختلف فرا بورس، افزایش توزیع کالا در بازارهای خارج از کشور، صادرات و تشکیل کنسرسیوم های صادراتی در خوشه های مختلف صنعتی در کشور انجام شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان خاطرنشان کرد: استفاده از این طرح ها موجب می شود تا رویکرد تامین منابع مالی در واحدها غیر از بانک ها باشد و بانک به عنوان یک گزینه در تامین منابع مالی در واحدها تلقی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان