Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار صبح امروز در اولین جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان استان فلسفه ی شغل معلمی را بردباری و صبوری عنوان کرد و گفت: معلمان سخنگویی امین برای بازگویی حقایق و واقعیت های جامعه به دانش آموزان باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این مراسم که در مجتمع زیباکنار برگزار شد با ابراز خرسندی از حضور در جمع فرهنگیان جدید الورود به مجموعه آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه جزء اولین گروه مستخدمین آموزش و پرورش  پس از پیروزی انقلاب اسلامی بودم گفت : در دوران مدیریتی ام تلاشم بر این بوده تا روحیه و اخلاق معلمی را سرمشق خود قرار دهم.

وی خاطر نشان کرد : معلمان گشاده رویی، سعه ی صدر، وقار و اندیشه ای بلند را در کنار امور آموزشی و پرورشی به همراه دارند.

وی فلسفه ی شغل معلمی را بردباری و صبوری عنوان کرد و افزود : معلمی که از اخلاق برخوردار باشد الگویی بارز برای اخلاق مداری دانش آموزان خواهد بود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه دانش آموز خلاق می تواند مدیری خلاق برای آینده ی کشور باشد گفت : معلمان باید خلاقیت را از ابتدا در وجود دانش آموزان پرورش دهند.

وی بر ضرورت حفظ شخصیت دانش آموزان تأکید و تصریح کرد : استقلال شخصیت، بزرگترین آرمانی است که دانش آموز می تواند داشته باشد.

دکتر نجفی دوران ابتدائی را دورانی حیاتی در شکل گیری آینده ی دانش آموز عنوان کرد و افزود : معلمان با تربیت صحیح دانش آموزان در دوران ابتدائی آنان را در جامعه در همین راستا هدایت خواهند کرد.

وی وجود جسارت و شهامت در دانش آموزان را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت : دانش آموزان باید بتوانند به صورت آزادانه حرف خود را بزنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه دانش آموز باید اعتراض همراه با اخلاق و ادب را در مدارس بیاموزد افزود : تلاش شود تا دانش آموزان نحوه ی صحبت کردن و بیان مطالبات خود را به بهترین وجه آموزش ببینند.

وی خاطر نشان کرد : مذاکره کنندگان تیم دیپلماسی ایران در مذاکرات هسته ای که با ادب و متانت توانستند در مقابل کشورهای دنیا حقانیت خود را به اثبات برسانند، نماد و الگویی برای دانش آموزان هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه تشویق، ترغیب، تذکر و تنبیه هر یک در جای خود باید استفاده شود افزود : در نظام آموزشی جمهوری اسلامی، تنبیه بدنی و جسارت به دانش آموزان جایگاهی ندارد.

وی با اشاره به اینکه براساس آئین نامه ها و بخش نامه ها مسئولیت بسیاری از شوراها، کمیته ها، کمیسیون ها و کارگروه ها در استان بر عهده ی استاندار است، خاطر نشان کرد : علیرغم اینکه به داشتن اندیشه ی اقتصادی و توسعه ی اشتغال در استان معروف هستم اما زیباترین جلسه ای که در آن حاضر می شوم شورای آموزش و پرورش است.

دکتر نجفی خواستار درک مشکلات، تنگناها و اقدامات انجام شده دولت توسط معلمان شد و افزود : معلمان سخنگویی امین برای بازگویی حقایق جامعه به دانش آموزان باشند.

وی با بیان اینکه عده ای نمی خواهند اندیشه های نو و دستاوردهای بدست آمده دولت را ببینند گفت : یکی از دستاوردهای برجام و مذاکرات هسته ای، افزایش صادرات نفت است که در 2 سال گذشته به کمتر از یک میلیون بشکه رسیده بود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه اگر روند تحریم ها ادامه پیدا می کرد تولید نفت، در سال گذشته به کمتر از 250 هزار بشکه می رسید افزود : امروز با افتخار از سوی وزارت نفت اعلام می شود که 2 میلیون و 400 هزار بشکه صادرات نفت داریم.

گفتنی است در این مراسم از تعداد 2 هزار نفر دانشجوی دانشگاه فرهنگیان استان، 300 نفر از دانش آموختگان این دانشگاه از امروز و 300 نفر دیگر نیز تا بهمن ماه امسال فعالیت خود را در آموزش و پرورش آغاز خواهند کرد.

در پایان این مراسم برخی از دانشجویان برتر این دانشگاه با اهداء لوح تقدیر توسط استاندار گیلان تقدیر شدند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان