Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

رئیس اتحادیه چایکاران کشور با بیان اینکه از لحاظ کمیت و کیفیت در تولید امسال بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته را شاهد هستیم گفت: چهار پنجم مطالبات چایکاران شمال باقی مانده است.

ایرج هوسمی اظهار داشت: آن دسته از کشاورزان که تا 15 اردیبهشت در باغ چای محصول خود را برداشت کرده اند مطالبات خود را که معادل یک پنجم کل مطالبات بود دریافت کرده اند و از آن تاریخ به بعد مطالبات چایکاران  باقی مانده است.

رئیس اتحادیه چایکاران کشور با اشاره به افزایش تولید محصول چای گفت: از لحاظ کمیت و کیفیت در تولید امسال بین 25 تا 30 درصد افزایش نسبت به سال گذشته را شاهد هستیم.

هوسمی تصریح کرد: سالانه 126 هزار تن مصرف چای کشور است در حالی که سالانه بالغ بر 100 هزار تن چای قاچاق وارد کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه  50 درصد از باغات چای رها شده و حدود 4000 هکتار به صورت ویلا در آمده است، اظهار کرد: متأسفانه کشاورز چایکار مورد بی مهری مسؤلان  قرار گرفته است در حالی که بستر برای افزایش تولید و  تلاش چایکار میسر است.

رئیس اتحادیه چایکاران کشور با بیان اینکه جای گلایه برای کشاورز چایکار باقی مانده است، اظهار داشت: مطالبات چایکاران باید مورد توجه مسؤلان قرار گیرد تا کشاورز با دلگرمی در باغ چای جهت شکوفایی و پویایی اقتصادی کشور تلاش کند./ منبع تسنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان