Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس ستاد نماز جمعه رشت گفت: نماز جمعه یکی از عوامل پایداری، نگهداری و حفظ نظام اسلامی است.

حجت الاسلام مهدی مجرد پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد نماز جمعه این شهر با اشاره به اقامه نخستین نماز جمعه توسط آیت الله طالقانی به فرمان امام (ره) در پنجم مردادماه سال 58 در تهران اظهار کرد: نماز جمعه میراث گران بهای گذشتگان محسوب می شود که به دست ما رسیده است.

وی، اقامه نماز جمعه را سبب تحکیم پایه های نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: اگر سالانه یک عاشورا، رمضان، شب های قدر، روز قدس و 22 بهمن داریم اما در هر روز جمعه نماز جمعه اقامه می شود.

رئیس ستاد نماز جمعه رشت با بیان اینکه یکی از عوامل پایداری، نگه داری و حفظ نظام اسلامی اقامه نماز جمعه است، تصریح کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تلاش کردند نماز جمعه ها را کم رنگ کنند و حضور مردم در این عرصه کم شود اما موفق نشدند.

مجرد از اقامه 850 نماز جمعه در کشور خبر داد و بیان کرد: امامان جمعه در دیدار با مردم به صورت چهره به چهره مطالب را بیان می کنند.

وی به انتقال مشکلات مردم توسط امامان جمعه به مسؤولان اشاره کرد و گفت: پیشنهادها و انتقادهای مردم در نماز جمعه به متولیان امر انتقال داده می شود.

رئیس ستاد نماز جمعه رشت با اشاره به اینکه مدت 38 سال است نماز جمعه در نقاط مختلف کشور اقامه می شود، خاطرنشان کرد: نماز جمعه دومین پایگاه و اجتماع مسلمانان پس از نماز جماعت است.

مجرد به افزایش جمعیت نمازگزاران در صف های نماز جمعه اشاره کرد و یادآور شد: مردم قدردان نعمت خداوند که توسط امام (ره) احیا شده، هستند.

وی با بیان اینکه ستادهای نماز جمعه دارای وظایفی هستند، اظهار کرد: ابتدای انقلاب اسلامی ائمه جمعه چهره های التقاطی را به مردم شناساندند.

رئیس ستاد نماز جمعه رشت به تقدیم جان امامان جمعه در محراب نماز اشاره کرد و افزود: آیت الله احسانبخش را در سنگر نماز جمعه ترور کردند.

مجرد با اشاره به روشنگری ائمه جمعه در مقابله با توطئه های دشمنان، بیان کرد: ائمه جمعه فرماندهی مقابله با گروهک های التقاطی را به عهده دارند و در این زمینه افشاگری کردند.

وی، ارتقای آگاهی، بینش اسلامی و انقلابی را از برنامه های ائمه جمعه خواند و تصریح کرد: الگوی زندگی اسلامی توسط ائمه جمعه برای مردم بیان می شود.

رئیس ستاد نماز جمعه رشت با بیان اینکه اینکه امام (ره) الگوی زندگی مردم ایران و مسلمانان جهان محسوب می شود، خاطرنشان کرد: دفاع از انقلاب اسلامی از وظایف ائمه جمعه است.

مجرد به نقد منصفانه توسط ائمه جمعه اشاره کرد و افزود: ائمه جمعه به تبعیت از امام (ره) و مقام معظم رهبری از تمام دولت ها حمایت کرده و پشت ولایت حرکت می کنند.

وی با اشاره به اینکه تمام افراد به نصحیت و نقد نیاز دارند، یادآور شد: آنها که در امور اجرایی هستند بیش از دیگران نیاز به نقد دارند.

رئیس ستاد نماز جمعه رشت، تقویت روحیه ایمانی و توکل به خدا را از برنامه های ائمه جمعه دانست و اظهار کرد: ایجاد تشکل های دینی از خدمات ائمه جمعه در جامعه است.

مجرد با بیان اینکه ستادهای نماز جمعه از اعتبارات فرهنگی دولتی برخوردار نیست، تصریح کرد: از دولت طلبکار نیستیم و با مسؤولان و دستگاه های مختلف گیلان همکاری کرده و قدردان آنها هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین علی اسلامی نژاد ، مسئول ذفتر شورای سیاستگذاری گیلان در ستاد برگزاری نماز جمعه رشت در مورد اهمیت نماز جمعه، اظهار کرد: بر اهمیت برپایی نماز جمعه در دین اسلام بسیار تاکید شده است چون نماز جمعه مهمترین پایگاه اجتماعی و مردمی است. وی افزود: نماز جمعه ای که اسلام می خواهد کفر را منزوی  می کند و امام جمعه مردم را به سمت وعده های خداوند برای مومنین بشارت دهد. مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان تاکید کرد: نماز جمعه می تواند نفاق را از جامعه اسلامی دور کند و عواملی برای شکوهمندی برپایی این نماز اثر بخش دخیل است که باید مورد توجه قرار داد. اسدی نژاد با بیان اینکه در نماز جمعه مسایل مربوط به بحث های کاربردی، فرهنگی و اجتماعی پرداخته می شود و این اهمیت هسته تبلیغ نماز جمعه را نشان می دهد، گفت: باید اهمیت برپایی نماز جمعه را به همگان گوشزد کنیم و برای رسیدن به آرمانهای اسلام در خصوص وحدت دینی تلاش کنیم. حسین گلمیرزاده معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی نیز در ادامه این جلسه، اظهار کرد: نماز جمعه حضور بی واسطه مسئولین و مردم است و قشرهای مردم و مدیران با کمترین هزینه در یکجا جمع می شوند. وی افزود: در نماز جمعه در خصوص تمامی مسایل جامعه اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و تحکیم خانواده بر اساس تقوای دینی و سبک زندگی سخن گفته می شود. معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: حوزه های علمیه و ائمه جمعه پیرو حزب و دولت و جریانی نیستند و می تواند به راحتی انتقاد کنند. وی عنوان کرد: حضور دانشجویان، دانش آموزان و تمامی اقشار فرهنگی و اجتماعی در نماز جمعه ضروری است تا بتوان مسایل مهم جامعه را به جوانان تفهیم کرد.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان