Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی فقط با ۲۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت هستند،گفت: در استان گیلان ۱۱۱۹ طرح نیمه تمام با پیشرفت ۵ تا ۸۰ درصد داریم که باید در این زمینه اقدامات جدی تری انجام شود.

مهرداد لاهوتی عصر امروز در نشست بررسی مسایل و مشکلات کارخانه داران و صاحبان واحدهای تولیدی در فرمانداری لنگرود اظهار داشت:  با توجه به اینکه تولیدکنندگان با 20 درصد ظرفیت در حال فعالیت هستند، نیازمند یک عزم ملی هستیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 50 میلیارد دلار واردات و 49 میلیارد دلار صادرات داشته ایم، گفت: ما 6 میلیون بیکار و 5 میلیون نفر معتاد و 11 میلیون حاشیه نشین در کشور داریم  و از وضعیت اقتصادی و اجتماعی مناسبی برخوردار نیستیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عقب ماندگی های استان در حوزه های اقتصادی اظهار داشت: در استان گیلان 1119 طرح نیمه تمام با  پیشرفت 5 تا 80 درصد داریم که باید در این زمینه اقدامات جدی تری انجام شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه دولت برای افزایش سرمایه در گردش تولیدکنندگان تمهیداتی در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: مقرر شده از این پس هر کسی که متقاصی وام سرمایه در گردش است چک بانکی برگشتی و معوقه بانکی وی اعمال نشود.

لاهوتی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده از سوی دولت تقدیم مجلس شده و امیدواریم بر این اساس تدابیری اندیشیده شود تا در آینده نزدیک شاهد شکوفایی اقتصادی کشور باشیم.

در ادامه این نشست، سیدرضا جوادپور فرماندار شهرستان لنگرود و تعدادی از صاحبان واحدهای تولیدی به طرح مشکلاتشان پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان