Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار عصر امروز به مناسبت دهه مبارک کرامت در همایش استانی ریحانه های آسمانی به مناسبت تجلیل از فرزندان دختر نخبه ی شاهد و ایثارگر با اشاره به اینکه جایگاه دختران در دین مبین اسلام جایگاهی بس والاست گفت: هر زمانی که در بین خانواده های شهدا و ایثارگران حاضر می شوم درخواستی جزء خدمت به مردم ندارند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این همایش با گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای بزرگ انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعین حرم و تبریک و تهنیت آغاز دهه ی کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) گفت : جایگاه دختران در دین مبین اسلام جایگاهی بس والاست که باید به این قشر پرشور و پراستعداد جامعه بیشتر پرداخته شود.

وی نقش پیامبر عظیم الشأن اسلام در احیای کرامت دختران را در صدر اسلام بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت : زیبایی اندیشه ی پیامبر بزرگ اسلام در عزت دادن به دختران و ترویج این اندیشه باعث شد تا هویت آنان به خوبی در روزگاری که دختران زنده به گور می شدند ترسیم شود و به نسل های آینده منتقل گردد.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود : اولین زنی که در اشاعه ی فرهنگ اصیل دینی ، توسعه و ترویج آن با تمام داشته هایش گام برداشت حضرت خدیجه(س) بود.

وی خانواده های شهدا را پرچم دار رسالت بزرگ شهیدان گلگون کفن میهن اسلامی عنوان کرد و افزود : اقتدار نظام مقدس اسلامی با وجود فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران حفظ می شود.

استاندار گیلان به از خود گذشتگی های جوانان این مرز و بوم در دوران دفاع مقدس و نیز دفاع از حرمین اشاره و خاطر نشان کرد : شهدای گرانقدر با تقدیم جان خود، ایثارگران با تحمل رنج جانبازی و آزادگان نیز با مقاومت در دیوارهای اسارت توانستند پرچم اسلام را به اهتزاز درآورند.

وی خاطر نشان کرد: یکرنگی، دل های پاک و دامن های عفیف شما فضای جامعه را نورانی تر خواهد کرد.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه در پیشرفت های علمی و اقتصادی به حضور مسلمانان به ویژه جامعه ی ایران اسلامی در دنیای بزرگ امروز نیازمندیم گفت : در این حضور اگر ارزش های فرهنگی، حفظ کرامت و شرافت والای انسانی را نداشته باشیم حرف جدی در دنیا نخواهیم داشت.

وی افزود : افتخار ما این است که انقلاب و قانون اساسی ما متأثر از حفظ ارزش های والای انسانی هست.

وی داشتن عفت در میان جامعه ی زنان و دختران مسلمان ایرانی را در سطح دنیا زبانزد دانست و افزود : بخش اعظم این افتخار آفرینی مربوط به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران است.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد : هر زمانی که در جمع خانواده های شهدا و ایثارگران حاضر می شوم درخواستی جزء خدمت به مردم ، رفع گرفتاری ، معیشت آنان و حفظ امنیت کشور نداشته و ندارند.

وی خاطر نشان کرد : بنده و مدیران استان افتخار می کنیم که خدمتگزار چنین جامعه ای هستیم و شما نمونه هایی از این خانواده ها هستید.

وی به افتخار آفرینی بانوان و دختران گیلانی در بخش های فرهنگی، آموزشی و کسب رتبه های برتر در کشور اشاره و اظهار داشت : بیش از 60 درصد قبول شدگان کنکور که در سطوح عالی و رشته های با اهمیت حضور پیدا می کنند دختران گیلانی هستند.

استاندار گیلان افزود : در المپیاد ورزشی زنان و دختران جامعه با حفظ عفت و پاکدامنی و ترویج اخلاق اسلامی در دنیا حضور پیدا می کنند.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : در استان گیلان افتخار می کنیم در سطوح مدیریتی استان از خانواده های شهدا و فرزندان آنان بهره مند شده ایم.

در پایان این همایش با اهداء لوح تقدیر توسط استاندار گیلان از فرزندان دختر شاهد و ایثارگر تجلیل به عمل آمد.

گیلان 1393 دختر شهید دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان