Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای گیلان گفت: گیلان از ظرفیت های خوب و مؤثری در حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری برخوردار است که به واسطه آنها می توان فرصت های مناسبی برای اشتغال جوانان فراهم آورد.

رحیم عطایی پور پیش از ظهر امروز به مناسبت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه این استان با گرامیداشت این ایام اظهار داشت: در هفته مهارت مرکز آموزش فنی و حرفه ای گیلان برنامه های ویژه و متنوعی را اجرا کرد.

وی با تاکید بر اینکه در گیلان فرصت های ویژه ای در راستای سوق دادن جوانان جامعه به سمت مهارت آموزی تهیه و تدوین شده است، افزود: آگاهی رسانی به جامعه مهمترین هدف هفته مهارت و کارآموزی در بین فرزندان است.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای گیلان با تاکید بر اینکه استان گیلان 22 مرکز آموزش دولتی، یک مرکز سنجش مهارت و 350 کارگاه آموزشی در بخش دولتی دارد، تصریح کرد: ارتقای فرهنگ کار و سوق دادن جوانان به سمت مهارت آموزی از اهداف سازمان فنی وحرفه ای گیلان است.

عطایی پور دانش همراه کار را عاملی برای ایجاد شغل مطلوب و معتبر دانست و افزود: گیلان از ظرفیت های خوب و موثری در حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری برخوردار است که به واسطه آنها می توان فرصت های مناسبی برای اشتغال جوانان فراهم آورد.

وی با اشاره به اقدامات گسترده سازمان آموزش فنی وحرفه ای گیلان در راستای مهارت آموزی جوانان خاطرنشان کرد: بانک اطلاعاتی پشتیبان و مشاغل خانگی در استان راه اندازی شده است.

عطایی پور با بیان اینکه برگزاری دوره های آشنایی با کسب و کار خانگی و معرفی کارآفرینان موفق کشوری از دیگر اقدامات فنی وحرفه ای گیلان است، گفت: هدف ما در گیلان این است که بحث مهارت آموزی را برای نوجوانان و جوانان با برنامه های متنوع گسترش دهیم تا شاهد بحث یادگیری و مهارت آموزی در سبد خانواده ها باشیم.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای گیلان با اشاره به برگزاری پنجمین همایش ملی و چهارمین همایش بین المللی مهارت آموزی در 18 مرداد در تهران افزود: این همایش برای معرفی و توجه به مقام های کشوری و محققان در امر مهارت آموزی و اشتغال برگزار می شود و 5 مقاله از فنی وحرفه ای گیلان در این همایش شرکت می کند.

وی با تاکید بر اینکه ارتقای فرهنگ مهارت در بین نوجوانان یک ضرورت و از برنامه های ویژه فنی وحرفه ای گیلان است، خاطرنشان کرد: سازمان فنی وحرفه ای گیلان برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، دوره های مهارت ویژه با رویکرد شایستگی و پودمانی را طراحی و اجرا کرده است.

عطایی پور با تاکید بر توانمندسازی نقاط محروم و آسیب پذیر اجتماعی تصریح کرد: طرح همیاران مهارتی با رویکرد اقتصاد مقاومتی و محوریت مسئله یابی و عارضه یابی در یکی از روستاهای شفت برگزار شد.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای گیلان با بیان اینکه استقبال خوبی از این طرح در روستاها شده است، افزود: این طرح به عنوان یک الگوی کشوری به دیگر استان ها ابلاغ شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان