Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

دستگیری مزاحمان شبکه های اجتماعی موبایلی در رشت، توقیف ۳ دستگاه کامیون با ۱۹۰ راس دام بدون مجوز در آستارا، دستگیری سارق طلا در لنگرود و کشف ۲۲ اصله چوب قاچاق در تالش از مهمترین اخبار امروز حوادث استان مرکزی بوده است.

سرهنگ ایرج محمدخانی با اشاره به دستگیری عاملان ایجاد مزاحمت شبکه های اجتماعی موبایلی در رشت توسط پلیس فتا اظهار داشت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان گیلانی مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنان از طریق تلگرام، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان گیلان افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، مزاحمان تلگرامی که دو مرد 23 و 25 ساله و یک زن 26 ساله اهل و ساکن رشت بودند شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.

سرهنگ محمدخانی گفت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با ارسال مطالب موهن و ناروا در فضای مجازی برای شاکیان  ایجاد مزاحمت کرده بودند اعتراف کردند و برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شدند.

رئیس پلیس فتا استان گیلان اعلام کرد: حفظ حریم خصوصی افراد خط قرمز پلیس فتا است و کسی که این حریم را از طریق پیام رسان های موبایلی یا فضای مجازی نقض کند با برخورد جدی، قاطع و قانونی پلیس فتا مواجه خواهد شد.

وی به شهروندان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.irیا ایمیل این پلیس به آدرس Gfata@police.irگزارش کنند.

توقیف 3 دستگاه کامیون با 190 راس دام بدون مجوز در آستارا

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا از کشف 190 رأس دام فاقد مجوز و توقیف  3 دستگاه کامیون در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رحیم مهدی زاده اظهار داشت: مأموران ایستگاه بازرسی سه راه قلعه حین کنترل محور مواصلاتی به 3 دستگاه خودروی سنگین (کامیون و خاور) مظنون و مشکوک شدند.

وی افزود: مأموران پس از متوقف کردن این خودروها و بررسی مدارک و بازرسی خودروها در مجموع  تعداد 190 راس گوسفند بدون مجوز کشف و ضبط کردند.

مهدی زاده ارزش تقریبی این تعداد دام مکشوفه را حدود 950 میلیون ریال عنوان و افزود: دام های کشف شده که از استان اردبیل  به مقصد تهران بارگیری شده بودند پس از کشف، تحویل اداره دامپزشکی شهرستان آستارا شد.

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا گفت: رانندگان متخلف 48 و 43 و28 ساله این خودروها پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

سارق طلا در لنگرود دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان لنگرود از دستگیری یک سارق حرفه ای طلاجات در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین نیک فرد گفت: در پی مراجعه فردی 26 ساله مبنی بر اینکه  پس از مراجعت از مسافرت متوجه شده  منزلش مورد سرقت و مقداری طلا به ارزش تقریبی 70 میلیون ریال به سرقت رفته، موضوع به طور ویژه در دستور کار  پلیس شهرستان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با بررسی نحوه ورود به منزل و سوابق سارقین حرفه ای، کارگاهان به  یک سارق منزل مظنون و پس از شناسایی محل سکونت و هماهنگی با مقام قضایی وی را دستگیر کردند.

نیک فرد افزود: متهم  این پرونده پس از دستگیری  و انتقال به  مقر انتظامی در همان مراحل اولیه تحقیقات  لب به اعتراف گشود و گفت" با مشاهده خالی بودن منزل از سکنه به همراه همدستم فرصت را مغتنم و اقدام به سرقت کردیم و در یکی از شهرستان های همجوار به فروش رساندیم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه تلاش در جهت شناسایی و دستگیری همدست این سارق ادامه دارد گفت: یکی از دلایل عمده سرقت منازل عدم رعایت موارد امنیتی در مقابل سرقت و مهم تر از همه خالی بودن منزل از سکنه است و خانواده ها می بایست با استفاده از تجهیزات حفاظتی ضدسرقت و سپردن کلید منزل به شخص مورد اطمینان امکان وقوع سرقت را به حداقل برسانند.

کشف 22 اصله چوب قاچاق در تالش

فرمانده انتظامی شهرستان تالش از کشف  22 اصله چوب آلات جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ عباس اسماعیلی از کشف  22 اصله چوب آلات جنگلی قاچاق در تالش خبر داد و گفت: در پی اخبار واصله مبنی بر اقدام فردی به هویت مشخص مبنی بر نگهداری چوب آلات قاچاق در منزل خود موضوع در دستور کار دایره مبارزه با قاچاق پلیس آگاهی تالش قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان تالش با بیان اینکه ماموران پلیس این شهرستان پس از بررسی صحت این خبر موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند، افزود: پس از اخذ دستور قضایی ماموران آگاهی با یکی از کارشناسان اداره منابع طبیعی به منزل متهم مراجعه کرده و پس از تفهیم اتهام، وی را برای بازجویی اولیه به مقر انتظامی دلالت دادند.

این مقام انتظامی شهرستان تالش با یادآوری اینکه ماموران پلیس با کسب مجوز قانونی از انبار متهم مذکور بازرسی کردند، ادامه داد: از بازرسی انبار منزل این متهم، 8 اصله چوب آلات قاچاق از نوع توسکا و 14 اصله چوب قاچاق از نوع راش کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه ارزش چوب آلات مکشوفه بالغ بر 180 میلیون ریال برآورده شده و فرد مذکور به دنبال فروش این چوب های قاچاق بوده، افزود: متهم در بازجویی اولیه به جرم خود اقرار کرد و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی، تحویل مرجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تالش ضمن تاکید بر حفظ و حراست منابع طبیعی توسط عموم مردم، اظهارداشت: سودجویان با ترفندهای مختلف اقدام به تخریب عرصه های ملی و منابع طبیعی می کنند که همکاری مردم با پلیس می تواند یکی از راه های پیشگیری از عدم تخریب این سرمایه که متعلق به آیندگان است، باشد./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان