Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : کشف ۱۱۲ کیلو تریاک از کف یک دستگاه اتوبوس در گیلان، یک کشته و ۹ زخمی بر اثر انحراف به چپ خودروی سواری، پلمپ ۲۷ واحد صنفی متخلف در آستارا و دستگیری انتشار دهندگان تصاویر خصوصی در رشت از مهم ترین اخبار امروز حوادث استان گیلان بوده است.

سرهنگ احدالله احدی اظهار داشت: ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان 112 کیلوگرم تریاک از کف دستگاه اتوبوس و صندوق عقب یک دستگاه پیکان کشف کردند.

وی افزود: ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در پی بررسی گزارشات مردمی از تهیه و توزیع مواد مخدر توسط 2 باند در استان اطمینان حاصل کرده و دستگیری متهمان را در دستور کار خود قرار دادند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با بیان اینکه ماموران عملیات ویژه پلیس در عملیات اول با دستگیری 5 قاچاقچی، 102 کیلوگرم تریاک از یک دستگاه اتوبوس کشف کردند، افزود: این مقدار مواد مخدر در کف و داشبور اتوبوس به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود.

وی با اشاره به عملیات دوم ماموران عملیات ویژه در کشف 10 کیلوگرم تریاک از 2 قاچاقچی 60 ساله بیان داشت: مواد مخدر کشف شده در درب عقب یک دستگاه خودروی پیکان جاساز و وارد استان گیلان شده بود که خودروی مذکور در شهرستان رشت  توقیف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان در پایان با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند،گفت: شماره تلفن 128 پلیس مبارزه با مواد مخدر به طور شبانه روزی آماده دریافت اخبار و گزارشات مردم شریف گیلان درحوزه مواد مخدر است.

انحراف به چپ  پژو 405 یک کشته و9 زخمی به جاگذاشت

رئیس پلیس راه استان گیلان گفت: در پی انحراف به چپ سواری پژو 405 و برخورد با یک دستگاه اتوبوس یک کشته 9 زخمی برجای گذاشت.

سرهنگ مهیار رستگار افزود: روز گذشته یک دستگاه سواری پژو 405 که در محور پونل به ضیابر در حال تردد بود به علت انحراف به چپ با یک دستگاه اتوبوس به شدت برخورد کرد و واژگون شد.

رئیس پلیس راه استان گیلان افزود: در اثر این سانحه 4 تن از سرنشینان و راننده خودرو پژو 405 به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شدند که نوجوان 12 ساله به علت شدت جراحات وارده در حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

وی  تصریح کرد: خودرو اتوبوس نیز نیز بر اثر این حادثه از مسیر پیش رو منحرف و دچار واژگونی شد و در پی آن 5 تن از سرنشینان آن دچار جراحات سطحی و پس از انتقال به بیمارستان و معاینه، ترخیص شدند.

سرهنگ رستگار از تمامی رانندگان وسایل نقلیه درخواست کرد همواره در طول مسیر رانندگی خود از انجام حرکات مخاطره آمیز و شتاب زدگی به شدت پرهیز کرده و با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از خود در برابر تصادفات محافظت کنند.

پلمپ 27 واحد صنفی متخلف در آستارا

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا از پلمپ 27 واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رحیم مهدی زاده گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی، طرح شناسایی واحدهای صنفی متخلف و فاقد پروانه کسب در این شهرستان به اجرا گذاشته شد.

وی با بیان اینکه مأموران پلیس امنیت عمومی شهرستان از 328 واحد صنفی به صورت محسوس و از 450 واحد صنفی به صورت نامحسوس بازدید کردند، افزود: ماموران در این بازدیدها 27 واحد صنفی متخلف را برای رعایت نکردن قوانین صنفی  پلمپ کردند.

مهدی زاده افزود: ماموران در این طرح به بیش از 150 واحد صنفی در خصوص رعایت شئونات اسلامی، رعایت ساعت کار، نصب دوربین مدار بسته و تجهیزات الکترونیکی و فنی، ضوابط انتظامی و رعایت اصول حفاظتی جهت پیشگیری از سرقت محل کار تذکر دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا خاطرنشان کرد: اجرای طرح های ساماندهی در صنوف به منظور ایجاد فضایی امن برای شهروندان و برخورد با صنوف متخلف صورت می گیرد و در این راستا مجموعه انتظامی شهرستان آستارا با تمام توان در خدمت مردم ولایت مدار آستارایی است.

29 واحد صنفی متخلف در لاهیجان پلمپ شد

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجانگفت: در پی اجرای طرح نظارت بر واحدهای صنفی توسط ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان، 29 واحد صنفی متخلف در شهرستان لاهیجان پلمب شد.

سرهنگ محمود قاسمی گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب، طرح نظارت و کنترل بر اصناف توسط ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی در شهرستان لاهیجان انجام شد.

وی افزود: در این طرح از 123 واحد صنفی بازدید به عمل آمد که از این تعداد 29 واحد صنفی متخلف به علت نداشتن پروانه کسب و عدم رعایت قوانین و مقررات مربوطه با دستور مقام قضایی پلمب و برای 41 واحد متخلف دیگر نیز اخطاریه پلمپ صادر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان با اعلام تداوم و تشدید این گونه برنامه ها و اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس، از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

توقیف 5 تن چوب قاچاق در شهرستان آستارا

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا از کشف 5 تن چوب آلات قاچاق و دستگیری 3 نفر در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رحیم مهدی زاده گفت: ماموران یگان امداد این شهرستان به یک دستگاه نیسان  با دو نفر سرنشین مظنون و مشکوک شده خودروی فوق را متوقف و پس از بررسی مدارک و بازرسی خودرو 43 اصله چوب آلات جنگلی قاچاق به وزن 4 تن کشف و ضبط می کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا افزود: راننده 44 ساله و سرنشین 54 ساله این خودرو در حالی که با پرداخت دو میلیون ریال وجه نقد قصد تطمیع مامورین را داشتند دستگیر می شوند.

این مقام انتظامی گفت: ماموران ایستگاه بازرسی سه راه قلعه این شهرستان حین کنترل محور مواصلاتی به یک دستگاه وانت آبی رنگ مظنون و مشکوک می شوند که پس از متوقف نمودن آن در بازرسی از اتاق بار آن یک تن انواع چوب آلات جنگلی قاچاق کشف و ضبط کرده و راننده 29 ساله آن را دستگیر می کنند.

سرهنگ مهدی زاده ارزش ریالی چوب قاچاق را 100 میلیون ریال  برآورد کرد و افزود : ماموران پس از تشکیل پرونده و تحویل چوب آلات مکشوفه به اداره منابع طبیعی شهرستان، متهمان این پرونده ها را جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی کردند.

انتشاردهندگان تصاویر خصوصی در پیام رسان های موبایلی در رشت دستگیر شدند

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: قانون جرایم رایانه ای، مجازات انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی و پیام رسان های موبایلی را جزای نقدی و حبس تعیین کرده است.

سرهنگ محمدخانی گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان گیلانی مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی آنان در تلگرام و اینستاگرام، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان گیلان افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، عاملان انتشار تصاویر خصوصی شهروندان گیلانی در شبکه اجتماعی مبتنی برموبایل نسخه خارجی که دو نفر مرد 21 و  39 ساله اهل و ساکن رشت بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.

سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با انتشار تصاویر خصوصی در تلگرام و اینستاگرام و نسبت دادن مطالب ناروا و خلاف واقع قصد هتک حیثیت نمودن آنها را داشتند، اعتراف و انگیزه خود را از این کار تسویه حساب شخصی عنوان کردند.

وی با بیان اینکه متهمان جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شدند، تصریح کرد: طبق ماده 16 فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه ای، هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 میلیون ریال تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ محمدخانی از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش کنند./ منبع : مرکز اطلاع رسانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان