Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2
گیلانیان : رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان گفت: اجرای کامل هر 23 بند سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی باید در دستور کار تمام سازمان ها و ارگان ها قرار گیرد.

هادی تیزهوش تابان عصر امروز در جمع نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان چگونگی مراحل نصب تندیس خیام نیشابوری و ساخت سرای تجاری ایرانیان در آستراخان روسیه را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه رونمایی از تندیس خیام در آستراخان با حضور استاندار این استان روسیه و گیلان انجام شد، افزود: سرای تجاری ایرانیان نیز به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان احداث سرای تجاری ایرانیان در آستراخان روسیه را حاصل تلاش چندین ساله این اتاق عنوان کرد.

وی رابطه گیلان با آستراخان روسیه را دیرینه خواند و تصریح کرد: گیلان همواره نقش منطقه معین را در باره دیگر استان های کشور ایفا کرده است.

تیزهوش تابان با اشاره به اینکه احداث سرای تجاری ایرانیان به عنوان پایگاه صادرات محصولات ایرانی در آستراخان همواره احساس می شد، گفت: تاسیس سرای تجاری ایرانیان در راستای توسعه همکاری های منطقه ای صورت گرفت.

وی ادامه داد: استاندار وقت گیلان و استاندار آستراخان در چارچوب توسعه همکاری های منطقه ای با امضای تفاهمنامه در 29 فروردین سال 91 توافق کردند که سرای تجاری در آستراخان تاسیس شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان با تصریح بر اینکه اجرای پروژه سرای تجاری ایرانیان به این اتاق واگذار شد، اظهار کرد: وجود سرای تجاری پل ارتباطی بازرگانان و تولید کنندگان در عرصه های داخلی و خارجی است.

وی خاطرنشان کرد: سرای تجاری مذکور می تواند زمینه مساعد را برای معرفی پیشرفت های صنعتی و تکنولوژی و انجام ملاقات های تجاری و تحکیم مناسبات اقتصادی را به وجود آورد.

به گفته این مسؤول، گیلان و کشور تاکنون از یک پایگاه دائمی برای توانمندی های خود برای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی برخوردار نبوده است.

وی ایجاد سرای تجاری را برای دستیابی به هدف توسعه اقتصادی گیلان و توسعه صادرات را اقدام مهم اتاق بازرگانی استان عنوان کرد.

تیزهوش تابان یادآور شد: با احداث سرای تجاری ایرانیان از امکانات تولیدی و صادراتی تمام استان های کشور به ویژه استان های شمالی نظیر اردبیل، مازندران، گلستان، قزوین، کرمانشاه، یزد، آذربایجان شرقی و غربی و بندرعباس استفاده می شود.

وی از ایجاد مرکز لجستیک تجاری برای توسعه صادرات به ویژه در زمینه صادرات سبزیجات، میوه و تره بار خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح پیشنهادی این مرکز تهیه شده و در اختیار مراجع دی صلاح قرار گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان با بیان اینکه این اتاق دارای برنامه برای فرصت های تجاری با کشورهای cis است، متذکر شد: اجرای کامل هر 23 بند سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی باید در دستور کار تمام سازمان ها و ارگان ها قرار گیرد.

وی رسالت اصلی اتاق های بازرگانی را تمرکز بیشتر روی تحقق بند 9 سیاست اقتصاد مقاومتی در زمینه حمایت همه جانبه و هدفمند از صادرات کالا و خدمات به تناسب ارزش افزوده و ارزآوری مثبت دانست.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان