Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان از افزایش 28 درصدی پروژه های افتتاحی هفته دولت در استان خبر داد و گفت: هفته دولت امسال یک هزار و 423 میلیارد تومان پروژه در گیلان افتتاح می شود.

محمدعلی نجفی عصر امروز در جمع مدیران دستگاه های اجرایی گیلان با اشاره به افتتاح یک هزار و 187 پروژه همزمان با هفته دولت در استان اظهار کرد: هفته دولت امسال یک هزار و 423 میلیارد تومان پروژه عمرانی، تولیدی، صنعتی و کشاورزی در گیلان به بهره برداری می رسد.

وی به افزایش 308 میلیارد تومانی اعتبار پروژه های افتتاحی امسال نسبت به سال گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: امسال اعتبار پروژه های افتتاحی 28 درصد افزایش داشته است.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت یازدهم در سخت ترین شرایط آغاز به کار کرده است، تصریح کرد: در ابتدای کار دولت با تورم 43 درصدی مواجه بودیم و رشد اقتصادی کشور منفی 6.8 درصد بود.

نجفی به نگرانی های موجود بین مردم به دلیل مشکلات اشاره کرد و گفت: دولت با ارائه طرح تحول سلامت هنگام ترخیص بیماران روستائی سه درصد و افراد شهری شش درصد هزینه درمان دریافت می کند.

وی با اشاره به رشد تراکنش های مالی و تحرک ترانزیتی، بیان کرد: پس از 44 سال صادرات کشور از میزان واردات آن جلو افتاده است.

استاندار گیلان، افزایش 10 میلیارد دلاری صادرات نسبت به واردات را از برنامه های دولت در سال جاری عنوان کرد و گفت: برخی توفیق دولت در بخش های مختلف را نمی خواهند بپذیرند.

نجفی با بیان اینکه کاهش نرخ بیکاری از 15.6 درصد به 11 درصد از توفیق های دولت در گیلان است، خاطرنشان کرد: مشارکت های اقتصادی جوامع مختلف گویای روند مثبت و درخشان برای آینده استان است.

استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه حضور بیش از 60 درصد از دختران و زنان در آزمون های سراسری یک فرصت است، تصریح کرد: فعالیت بانوان توانمند در تصدی های مختلف سبب افتخار است.

نجفی، نقش بزرگ زنان در فرهنگ سازی جامعه و خانواده ها را ویژه خواند و بیان کرد: نقش زنان در خانواده ها، پرورش فرزندان، محیط زیست، بهره برداری از منابع و صرفه جویی در انرژی با محوریت «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» به خوبی مشهود است.

وی، تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی را با حضور فعال بانوان امکان پذیر عنوان کرد و گفت: توسعه پایدار با حضور بانوان در بخش های مختلف جامعه تحقق پیدا می کند.

استاندار گیلان با اشاره به رشد چشمگیر استان در بخش جمع آوری، ساماندهی و تفکیک زباله و کمپوست، خاطرنشان کرد: اگر حفاظت از محیط زیست در اندیشه و فرهنگ جامعه ایجاد نشود با مشکل مواجه می شویم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان