Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل کار, تعاون و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان گیلان ۲.۲ درصد کاهش یافته است گفت: تلاش می کنیم تا سال ۹۶ نرخ بیکاری گیلان را تک رقمی می کنیم.

محمود ایزددوست پیش از ظهر امروز در نشستی خبری که با حضور جمعی از اصحاب رسانه گیلان برگزار شد با بیان اینکه اشتغال یکی از مشکلات اصلی جامعه است اظهار داشت: کارگروه اشتغال در کنار کارگروه شورای برنامه ریزی یکی از کارگروه های مهم استان است.

وی با بیان اینکه استاندار گیلان به اشتغال زایی و کاهش بیکاری در استان گیلان تاکید دارد اظهار کرد: همه مدیران اجرایی باید تلاش کنند مشکل اشتغال جوانان را حل کنند.

 ایزددوست با بیان اینکه تا سال 92 کانون کارآفرینی در استان گیلان وجود نداشت تصریح کرد: در سال 93 کانون کارآفرینی در استان گیلان شکل گرفت و استاندار گیلان رئیس این کارگروه و مدیرکل کار, تعاون و رفاه اجتماعی دبیری این کارگروه را برعهده دارد.

مدیرکل کار, تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به اینکه و سال گذشته در زمینه کارآفرینی یک کرسی ملی را به دست آوردیم اعلام کرد: نقش مشاغل خانگی در ایجاد اشتغال بسیار موثر است و در زمینه ایجاد مشاغل خانگی اقدامات موثری را انجام دادیم.

وی کاهش حوادث ناشی از کار و بیمه بیکاری را از دیگر دستاوردهای اداره کل کار, تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان عنوان کرد و گفت: رشد 62 درصدی اشتغال مجدد مستمری بگیران بیمه بیکاری از دیگر دستاورد های ما در استان است.

مدیرکل کار, تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه برای نخستین بار برای تحول در تعاون، کارگروه ترویج تعاون را در سطح کشور راه اندازی کردیم بیان کرد: استان ما از این نظر به عنوان پایلوت انتخاب شد و امیدواریم استان های دیگر ما را الگو قرار دهند.

ایزددوست تقویت وساخت اماکن ورزشی در 7 شهرستان را از جمله برنامه های این اداره کل در حوزه ورزش اعلام کرد و گفت: همچنین در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در فضای کسب و کار رتبه نخست کشور را به دست آوردیم.

وی از کاهش نرخ 2.2 درصد بیکاری در استان گیلان خبر داد و مطرح کرد: در سال 93 نرخ بیکاری استان 13.2 درصد بود و در سال 94 به 11 درصد کاهش یافت و امیدواریم بتوانیم نرخ بیکاری را در سال 95 و 96 به تک رقمی برسانیم.

مدیرکل کار, تعاون و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه یکی از تکالیف ما ساخت مسکن مهر است اظهار کرد: تلاش کردیم 14 هزار و 500 واحد مسکن مهر در شهرستان های استان راه اندازی کنیم که از این میزان بیش از 10 هزار مسکن آماده شد و تلاش می کنیم تا نیمه اول سال مسکن های باقی مانده را به اتمام برسانیم.

ایزددوست از افتتاح 6 طرح در شهرستان های تالش, انزلی, صومعه سرا, رودبار و آستانه اشرفیه خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح ها در قالب صنعت,کشاورزی, خدمات و مسکن است و همچنین 100 واحد مسکونی تحت عنوان"مهر کارگری" را در انزلی افتتاح می کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان