Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون، افزون بر 15 هزار میلیارد ریال در بخش صنعت استان سرمایه گذاری شده است.

علی منتظری بیان داشت: در دوران یادشده، تعداد 540 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در استان راه اندازی شده است.

وی افزود: با راه اندازی این تعداد واحد صنعتی که شامل طرح های ایجادی و نیز طرح های توسعه ای بوده اند، برای 10 هزار نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: واحدهای راه اندازی شده در بیشتر زمینه های صنعتی بویژه صنایع غذایی، صنایع فلزی، سلولزی، شیمیایی، نساجی و پوشاک و صنایع معدنی بوده اند.

منتظری افزود: در دوره زمانی یادشده، عملیات احداث تعدادی از طرح های مهم صنعتی نیز آغاز شده که در این زمینه طرح های شاخصی در زمینه تکمیل زنجیره فولاد، صنایع سلولزی، دارویی، غذایی و قطعه سازی خودرو در دست اجراست که موجب جهش صنعتی در استان خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به آغاز طرح نهضت زراعت چوب در استان با هدف رونق بیشتر تولید و تامین مواد اولیه برخی صنایع مهم سلولزی، توجه به ظرفیت ها و مزیت های استانی در راستای احداث صنایع را از دیگر نقاط قوت فعالیت و حمایت های دولت از توسعه صنعتی استان عنوان و اضافه کرد: در همین راستا، استان گیلان با ظرفیت های کم نظیر و زیر ساخت های مناسب موجود و در دست احداث و نیز فضای مناسب همدلی و همراهی مسئولان در راستای تدابیر استاندارگیلان، از موقعیت ممتازی برای توسعه اقتصادی - صنعتی برخوردار است و می بایستی همگی با تلاش مضاعف از این فرصت ها برای رشد و توسعه صنعتی و شکوفایی تولید ملی استفاده کنیم.

36 شهرک صنعتی و ناحیه مصوب در گیلان فعال و 784 واحد بهره بردار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مستقر است و 13 هزار و 560 نفر در این مجموعه ها مشغول به کار هستند.

همچنین دو هزار و 600 واحد صنعتی در گیلان فعال است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان