Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : در گردهمایی مشترک امامان جمعه استان و استاندار به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت مهم ترین مسائل و مشکلات استان بررسی شد.

در سمینار استانی ائمه جمعه که به مدت 4 ساعت در استانداری با حضور آیت ا... قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت برگزار شد، دکتر محمدعلی نجفی بر ضرورت ارتباط دو سویه بین ائمه جمعه و مدیران ارشد استانی تأکید کرد و افزود : مدیران استانی باید از راهنمایی ها، رهنمودها و نقدهای منصفانه ائمه جمعه در جهت بهبود امور مردم کمال بهره را ببرند.

وی افزود :  مدیران دستگاه ها با استفاده از تمامی ظرفیت ها در جهت رفع مشکلات مردم در تلاشند .

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه آمار و ارقام مستند و دقیقی که اعلام می شود عملکرد دولت است خاطر نشان کرد : حل مشکلات که نیازمند همدلی، همکاری و همبستگی در رفع آنان است.

وی با بیان اینکه هدایت های مقام معظم رهبری در دنیای فعلی بی همتاست افزود : در مقاطع مختلف دولت از رهنمودهای ایشان بهره مند می گردد.

استاندار گیلان به سوابق انقلابی دکتر روحانی قبل و پس از پیروزی انقلاب اشاره و اظهار داشت : این از نعمت های انقلاب اسلامی است که پس از 38 سال نیز از فرزندان این نظام استفاده می شود.

وی با قدردانی از حمایت های آیت ا... قربانی به عنوان پدر استان گفت : ایشان با سعه ی صدری که در مسائل و اندیشه والایی که دارند نقش موثری ایفا می کنند.

دکتر نجفی به بهبود وضعیت استان در شاخص های امنیتی، سیاسی، عمرانی و اقتصادی اشاره و خاطر نشان کرد : به اذعان مدیران دستگاه های نظامی و امنیتی فضای همبستگی، همدلی و همکاری موجود در استان بی نظیر است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه طبق مصوبات شورای انقلاب فرهنگی انتصابات مدیران کل دستگاه های استانی با تصمیم وزیر و نظر استانداران انجام می گیرد گفت : مردم در انتخابات سال 92 اندیشه ای را برگزیدند که نمی توان مدیری که همسو با نظرات دولت نباشد منصوب کرد.

وی به اختصاص بیش از 400 میلیون تومان برای کمک به ساخت خانه های عالم در سطح استان اشاره و خاطر نشان کرد : علیرغم محدودیت های اعتباری و کاهش درآمدی کشور در سال 94 تأکید بنده بر رفع کامل مشکلات موجود در ساخت خانه های عالم است که می تواند جزء کارنامه های مثبت فرهنگی  استان قرار بگیرد.

دکتر نجفی با بیان اینکه کمک های صورت گرفته صرفاً از محل صرفه جویی هایی بعمل آمده در هزینه ها بوده است افزود : تلاش ما بر کاهش هزینه ها و هدایت آن به سمت رفع مشکلات است.

وی به افزایش اعتبارات تخصیص یافته به حوزه های علمیه استان اشاره و خاطر نشان کرد : 3 درصد بودجه استان که رقمی در حدود 6 میلیارد تومان است به حوزه های علمیه ی استان تعلق گرفته است.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود : با بیان اینکه دولت به ساخت و تکمیل مصلی ها اهتمام ویژه دارد.

در این نشست هریک از امامان جمعه در خصوص مهم ترین مسائل ومشکلات شهرستانها مطالبی را بیان کردند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان