Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در گیلان و عضو مجلس خبرگان رهبری در نشست مشترک امامان جمعه با استاندار که بمناسبت هفته ی دولت در محل استانداری برگزار شده بود شرکت کرد.

نماینده ولی فقیه با تبریک فرا رسیدن هفته ی دولت گفت : جلسه بسیار خوبی بود و مشکلات منطقه را از امامان جمعه درد آشنا شنیدیم و این از افتخارات اسلام است که نماز جمعه را برگزار کرد تا ضمن دعوت مردم به تقوا مشکلات منطقه و سیاست آفاق را بیان نماید.

وی افزود : تذکر من به آقایان بزرگوار این است که با مسئولان اجرایی استان تعامل داشته باشند و نگویند هرچه ما می خواهیم باید انجام شود زیرا ممکن است بعضی از چیزهایی که می خواهیم (احسن) باشد ولی شرایط اجازه انجام آن را ندهد و با (حسن) کار انجام بگیرد .

وی تاکید کرد : بهتر است آقایان ائمه جمعه محترم رفاقت خود با مسئولان اجرایی استان را تقویت کنند زیرا وقتی رفاقت باشد انجام امور تسهیل و تسریع می شود

آیت الله قربانی گفت : ما با هم برادریم و هرکدام ما یک هدفی را داریم پیش می بریم ، وقتی رفاقت و اخلاص باشد من معتقدم کارها زود انجام می شود ولی اگر بدنبال قانونی کردن امور باشیم آنوقت ممکن است با تنکیه به مسایل قانونی قدرت نمایی صورت گیرد .

وی افزود : پیشنهادم این است که بعضی از مسایل را به نماز جمعه نکشانیم چون دشمن از این شیوه استفاده می کند و مردم را در نماز جمعه ناامید نکنیم ما همه اعم از ائمه محترم جمعه و مسئولان سربازان نظام هستیم که هر کدام در بخشی انجام وظیفه می کنیم .

وی ادامه داد : انتقاد صحیح را هم اسلام می پذیرد ، هم نظام و رهبری و دولت می پذیرد چون آقایان اقیانوس العلوم نیستند که به همه مسایل اشراف داشته باشند بنابراین ممکن است تذکرات ما برای آنان راهگشا باشد .

آیت الله قربانی پس از تفسیر حدیثی از حضرت امام صادق (ع) در مورد امامت به معنی پیشوایی جامعه گفت : بحمد الله این سرمایه های سنت و حدیثی که در میان ما هست در همه ابعاد زندگی وضع ما را روشن کرده است.

وی گفت : باید مراقب باشیم تا مردم با مشاهده نقطه ضعف های بیّن ما علیه انقلاب قضاوت نادرستی نکنند و یا عمل نسنجیده ای از ما سر نزند که مردم به چنین راههایی کشیده شوند .

وی افزود : ما باید دارای (حلم)ی باشیم که بتواند بر (غضب) ما مسلط شود ؛ باید با مردم خیلی متواضعانه و مخلصانه برخورد نماییم .

نماینده مجلس خبرگان رهبری در گیلان گفت : برای اینکه  از سمت امام جمعه ای خود نهایت حسن استفاده را بنماییم و بعنوان کسی که کارش فرهنگی و انجام امور فرهنگی است باید اطلاعات درستی از کار و کاربران و حوزه مسئولیت خود داشته باشیم تا بتوانیم با فرهنگ هایی که ماهواره ها در حال القاء هستند مقابله اصولی کنیم .

وی گفت : امروزه هجوم عظیمی به روح قرآن شده که برای مقابله و خنثی کردن این تهاجم باید روح قرآن را بشناسیم و آن را به مردم بشناسانیم .

نماینده ولی فقیه در پایان تفسیر حدیث مذکور گفت : امام جمعه باید مثل پدری مهربان برای مردم باشد تا جاییکه برخی تحقیرها و اهانت های برخی را برای رضای خدا تحمل نماید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان