Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه اکنون نرخ اقتصادی کشور به 4 درصد رسیده است، گفت: دولت به دنبال تحقق رشد 8 درصدی اقتصاد است.

محمدعلی نجفی امروز پیش از خطبه های نماز جمعه این شهر یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای حرم به ویژه شهیدان رجایی و باهنر را گرامی نگه داشت.

وی به شرایط سخت روزهای آغاز به کار فعالیت دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: روزی که دولت یازدهم منتخب مردم زمام امور را به دست گرفت شرایط کشور سخت بود.

استاندار گیلان ادامه داد: با توجه اعمال تحریم ها و مدیریت نامتوازن، نرخ تورم 43 درصد بود و اکنون به 9 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه واردات بی رویه کمر تولیدکننده را شکسته بود، افزود: شاهد واردات بی رویه برنج و چای بودیم و اکنون وضعیت مناسب است.

نجفی با اشاره به اینکه امروز دولت به دنبال تحقق رشد اقتصادی هشت درصد است، تصریح کرد: اکنون این رقم چهار درصد است.

وی شاخص بهره مندی گیلان در گازرسانی را 95 درصد عنوان کرد و گفت: در شش ماه آینده بسیاری از مناطق استان سبز اعلام می شود.

استاندار گیلان با تصریح بر اینکه روز گذشته 171 روستا آبرسانی شده است، خاطرنشان کرد:  هفت بیمارستان در شهرهای مختلف گیلان در حال احداث است.

وی درباره فضای کسب و کار در استان یادآور شد: گیلان در 3.5 سال اخیر رتبه نخست بهبود فضای کسب و کار کشور را کسب کرده است.

نجفی با بیان اینکه بخشی از مشکلات اقتصادی، سیاسی و بین المللی به دلیل دشمنی استکبار در کشور است، تصریح کرد: دشمنان به منظور کاهش صادرات نفت ایران تلاش همه جانبه ای را انجام دادند.

وی، رهنمودها و هدایت های عالمانه مقام معظم رهبری در موفقیت های کسب شده در بخش های مختلف کشور را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: فضای مثبت ایجاد شده در کشور سبب تثبیت پول ملی شده است.

استاندار گیلان به تورم 40 درصدی و رکود اقتصادی 6.7 درصدی در آغاز فعالیت دولت اشاره کرد و گفت: اکنون تورم به کمتر از 10 درصد کاهش پیدا کرده ضمن اینکه تثبیت نظام پولی از جمله اقدام های ارزشمند دولت است.

وی با اشاره به اینکه ارائه آمار مذکور به معنای نادیده گرفتن تلاش گذشتگان نیست، خاطرنشان کرد: دولت باید عملکرد خود را به مردم گزارش دهد.

نجفی به تلاش دولتمردان برای خارج کردن کشور از رکود اشاره کرد و افزود: دولت در تلاش است با حرکتی آرام کشور را از رکود خارج کند به گونه ای که موجب تورم و کاهش ارزش پول نشود.

وی از افتتاح یک هزار و 187 پروژه با اعتبار یک هزار و 423 میلیارد تومان در هفته دولت در گیلان خبر داد و تصریح کرد: 700 میلیارد تومان از پروژه های مذکور مربوط به بخش خصوصی است.

استاندار گیلان با تأکید بر افزایش سهم بخش خصوصی و بازرگانی در توسعه گیلان، بیان کرد: زمینه استقرار 90 مرکز دانشگاهی، پارک علم و فناوری و مراکز رشد در منطقه آزاد انزلی فراهم شده است.

وی به کاهش نرخ بیکاری گیلان از 15.6 درصد در سال 92 به 11 درصد در سال جاری اشاره کرد و گفت: تا زمانی که حتی یک جوان و فارغ التحصیل بیکار در استان وجود داشته باشند راضی نیستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان