Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: به ۱۶۵ روستای گیلان با بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت تا پایان امسال آبرسانی می شود.

محمدعلی فرامینی صبح امروز در نشستی خبری در رشت اظهار داشت: بیش از 85 هزار نفر از جمعیت روستایی گیلان در 165 روستای این استان با اعتبار صندوق توسعه ملی تا پایان امسال از آب شرب سالم بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه گیلان جزء 5 استان نخست کشور است که برای آبرسانی به روستاها از این صندوق تأمین اعتبار می کند، افزود: آبرسانی به روستاهای استان برای تأمین آب آشامیدنی سالم با رویکرد اقتصاد مقاومتی با جدیت دنبال می شود.

مدیرعامل آبفار گیلان از آبرسانی سیار به حدود 100 روستای استان در زمان حاضر خبر داد و گفت: تلاش می شود با بهره برداری از طرح های اضطراری و مطالعه و شناسایی ظرفیت منابع آبی، به تدریج تأمین آب پایدار جایگزین شیوه آبرسانی سیار شود.

فرامینی با اشاره به افتتاح 67 طرح در هفته دولت در بخش آب روستایی گیلان خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح ها در 171 روستای استان با 149 هزار نفر جمعیت، 77 میلیارد و 600 میلیون تومان سرمایه گذاری شده است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح های آب و فاضلاب روستایی استان نسبت به هفته دولت سال گذشته 11 درصد رشد داشته است، اعلام کرد: با اقدامات هفته دولت، امسال شاخص بهره مندی آب شرب روستاهای گیلان به 73.92 درصد رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان میانگین کشوری بهره مندی از آب شرب را 76 درصد اعلام و اظهار امیدواری کرد: با تکمیل پروژه های در دست اجرای آب روستایی استان، 2 درصد عقب ماندگی از شاخص میانگین کشوری تا دهه فجر امسال جبران می شود.

فرامینی به سهم 10 درصدی بخش خصوصی در اجرای طرح های آب و فاضلاب روستایی گیلان در هفته دولت امسال اشاره کرد و گفت: بالغ بر 4 میلیارد تومان از پروژه های افتتاح شده در آبرسانی روستاهای استان با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین شد که امیدواریم این میزان افزایش یابد.

وی اجرای طرح جامع آبرسانی به 1000 روستا، مجتمع آبرسانی شهید املاکی در بخش اطاقور لنگرود، آبرسانی به روستاهای دو شهرستان رودبار و سیاهکل را از جمله پروژه های در دست اجرا در حوزه آب شرب روستایی گیلان برشمرد.

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان