Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: چشمان تیزبین سربازان گمنام امام زمان (عج) ناظر بر رفتار دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است.

آیت الله زین العابدین قربانی عصر چهارشنبه در همایش سراسری مدیران کل حراست استانداری ها و سازمان های تابعه وزارت کشور که به میزبانی گیلان برگزار شد، افزود: شما مسئولان حراست با دقت نظر و تلاش خود مانع از نفوذ عوامل نفوذی و خرابکار می شوید.

وی ادامه داد: در طول تاریخ دشمنان با نفوذ بین خادمان نظام، توانستند شهیدان رجایی و باهنر را به شهادت برسانند اما شما با همت و نگاه دقیق خود می توانید نظام اسلامی ایران را در برابر افراد نفوذی حفظ کنید.

آیت الله قربانی افزود : با انتخاب افراد شایسته ای که با استعداد و توانمند هستند، می توان مانع از نفوذ شد.

امام جمعه رشت تاکید کرد : دشمنان باید بدانند چشمان تیزبین سربازان گمنام امام زمان، ناظر بر رفتارشان است.

نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: شما باید در حفظ و حراست نظام کوشا باشید و در بررسی گزارش ها نهایت دقت را داشته باشید چون گاهی اوقات برخی افراد تلاش می کنند با گزارشات نادرست به افراد کاردان آسیب برسانند.

آیت الله قربانی خاطر نشان کرد: در زمان طاغوت جامعه به ابتذال کشیده شده بود و با حرکت امام خمینی، وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه به شرایط ایده آل رسید و اگر انقلاب اسلامی نبود، چیزی از دین باقی نمی ماند.

** مسئولان حراست مانع از بهم ریختن اذهان عمومی می شوند

استاندار گیلان نیز در این همایش گفت: مدیران حراست ضمن دارا بودن ویژگی هایی از قبیل آگاهی، بصیرت و هوشیاری چشم بینای مدیران ارشد هستند و در جهت حفظ کرامت و ارزش های انسانی گام بر می دارند.

محمدعلی نجفی افزود: مأمن علویان و تشکیل سلسله آل بویه به عنوان نخستین حکومت شیعی و رشادت های میرزاکوچک جنگلی در زمان مشروطیت، بخشی از سابقه درخشان تاریخی گیلان است.

وی خاطرنشان کرد: در دوران مبارزات انقلابی و دفاع مقدس نیز گیلان با تقدیم هشت هزار شهید سهم بسزایی در دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفا کرده که نشان از شهامت، شجاعت و آزادگی مردم این مرز و بوم است.

وی به همسایگی گیلان با چهار کشور حاشیه دریای خزر اشاره و اظهار داشت: در حال حاضر از نظر مسائل امنیتی، مرزهای دریایی و زمینی گیلان در رتبه برتر کشور قرار دارد و جزو امن ترین استان ها هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان به فعالیت های گسترده دولت تدبیر و امید تحت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در ایجاد فضای امن و مناسب برای توسعه کشور اشاره کرد و گفت : باید تلاش کنیم در کنار توسعه به حفظ ارزش های انقلاب ، اخلاق ، نظام فرهنگی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا توجه داشته باشیم.

وی با قدردانی از تلاش های رحمانی فضلی و وزارت کشور به عنوان دستگاه برتر ملی در جشنواره شهید رجایی افزود: از فرصتی که برای خدمت به مردم برای ما فراهم شده، در جهت رفع مشکلات معیشتی جامعه گام برداریم.

استاندار گیلان به حساسیت ویژه رهبر معظم انقلاب در مسائل اجتماعی کشور اشاره و تصریح کرد: مسائل اجتماعی از مهم ترین مواردی است که مسئولان حراست با حفظ امنیت جامعه مانع از بهم ریختن اذهان عمومی می شوند.

وی بخش حراست را چشم بینای مدیران ارشد عنوان کرد و افزود: مدیران حراست ضمن دارا بودن ویژگی هایی از قبیل آگاهی، بصیرت و هوشیاری در جهت حفظ کرامت و ارزش های انسانی گام بر می دارند.

نجفی با بیان اینکه گیلان استانی است که همیشه به اندازه جمعیت خود مسافر دارد، گفت: در برخی استان های زائرپذیر، سرانه ای تحت عنوان سرانه زیارت تعریف شده اما برای استان های گردشگرپذیری همچون گیلان، سرانه ای درنظر گرفته نشده است.

وی تحول و رشد تمامی شاخص های گیلان در دولت یازدهم را جزو افتخارات بیان کرد و افزود: رتبه نخست کشور در زمینه بهبود فضای کسب و کار از سال 92 تا 94، کسب رتبه دوم کشوری افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و بهبود 15 پله ای نرخ بیکاری از رتبه 5 در سال 91 به رتبه 20 در سال 94 بخشی از توفیقات سه ساله دولت در این استان بوده است.

وی تصریح کرد: در تلاشیم بخشی از مسائل اشتغال استان را با رویکرد استفاده از فناوری های دانش بنیان و حمایت از فارغ التحصیلان مرتفع نماییم.

نماینده عالی دولت در گیلان به حضور قوی سرمایه گذاران در بخش های صنعتی، کشاورزی و گردشگری استان اشاره و خاطرنشان کرد: ستاد تسهیل سرمایه گذاری و نیز کارگروه رفع موانع تولید از ابتکارات گیلان بوده و توانستیم از فرصت سال اقتصاد مقاومتی بیشترین بهره را در برطرف کردن مشکلات تولیدکنندگان ببریم.

وی به دیگر خدمات دولت تدبیر و امید در گیلان اشاره کرد و گفت: ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر انزلی در سه سال گذشته از هفت میلیون تن به 11 میلیون تن رسیده و با تکمیل مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی ظرفیت تخلیه و بارگیری تا 40 میلیون تن خواهد رسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان