Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: امروز دشمن با پشتیبانی و حمایت از عناصر تفکر التقاطی برای استحاله و فروپاشی نظام به پروژه نفوذ دلخوش کرده است.

حجت الاسلام عزت الله معتمد عصر امروز در جمع پاسداران و فرماندهان لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان تفکر التقاطی را خطر جدی برای انقلاب اسلامی دانست.

وی اظهار کرد: چنین تفکری می تواند تهدیدی بالقوه و بالفعل در حوزه امنیت، اقتصاد، فرهنگ و سیاست خارجی باشد و اگر خطر التقاط در سطح ملی باشد می تواند زمینه وابستگی زودهنگام و ذلت یک کشور و ملتی را فراهم کند.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه تفکر التقاطی به ویژه در لایه های یک حکومت مهم ترین سلاح پیروزی دشمن است، افزود: این تفکر می تواند بدون تحمل هزینه در میدان سخت با به کارگیری عناصر التقاطی به اهدافش برسد.

وی هدف نفوذ را تغییر باورها و تفکرات دینی ملت اسلامی عناون کرد و ادامه داد: «دیوید کیو» مامور سازمان CIA گفته که مهم ترین حرکت در براندازی انقلاب اسلامی ایران، تغییر فرهنگ جامعه فعلی ایران است.

معتمد گفت: کیو می گوید مصمم هستیم و راهبرد ما مبارزه در میدان فرهنگ و ارزش ها با انقلاب ایران بوده و با این سلاح می توان به جنگ با نظام ایران رفت.

وی تفکر التقاطی را خمیرمایه استراتژی براندازی انقلاب اسلامی نامید و تصریح کرد: باید مراقب خطر تفکر التقاطی باشیم.

این مسوول آغاز رخنه تفکر التقاطی در لایه های حکومت اسلامی را از سال های پس از دفاع مقدس ذکر کرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه نفاق پدیده شوم تفکر التقاطی است، خاطرنشان کرد: تفکر التقاطی آمیختن نوعی نگرش ضد دینی با اندیشه دینی و وحیانی است.

وی با اشاره به اینکه امروز گروهک منافقان با وهابیون عربستان برای براندازی حکومت اسلامی هماهنگ می شوند، یادآور شد: به دلیل برخورداری از تفکر التقاطی و ممزوج کردن افکار مارکسیسمی و برداشت های فردی و شخصی با اسلام به منافقان معروف شدند و در ابتدای حرکت عناصری که به این سازمان پیوستند مسلمان و انقلابی بودند.

معتمد افزود: زمانی خطر تفکر التقاطی جدی تر می شود که چنین عناصری در لایه های حکومت و دولت اسلامی رخنه و نفوذ کنند

وی جریان مذکور را از این جهت خطرناک خواند و گفت: چنین افرادی از اعتقادات متقن الهی و اعتقاد به حدود الهی بی بهره هستند.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان خیانت کاری، دروغ پردازی، پیمان شکنی و زیرپا گذاشتن اصول ارزش و میثاق ها و عبور از خطوط قرمز را از خصلت های بارز منافقان دانست.

وی تصریح کرد: منافقان برای رسیدن به اهداف و برنامه های دنیاطلبانه خود، خیانت، تزویر و جاسوسی به نفع بیگانگان را مجاز تلقی می کنند.

به گفته معتمد، جوسازی و مسئله آفرینی در درون حاکمیت و جامعه اسلامی و بهانه سازی و سوژه سازی برای دشمنان کار روزمرگی آنهاست.

وی با اشاره به اینکه برخی در حوزه سیاست خارجی و مسائل سیاسی، ثبات فکری ندارند، اضافه کرد: این عده با غرب و استکبار سازش می کنند و مذاکره با دشمن را به منزله ختم انقلاب دنبال می دانند.

این مسؤول با تصریح بر اینکه افراد مذکور در حوزه فرهنگ، هنر و موسیقی از عناصر آلوده و و فسادزده پشتیبانی و حمایت می کنند، اظهار کرد: این اشخاص کسانی هستند که نغمه شوم جدایی دین از سیاست و جمهوریت منهای اسلامیت را سر می دهند که زاییده تفکر التقاطی است.

وی شعار جایگزینی حکومتی لائیک به جای جمهوری اسلامی را از برنامه های تفکر التقاطی عنوان کرد و ادامه داد: تاریخ انقلاب شهادت می دهد که صاحبان تفکر التقاطی در تمام دوره ها و مراحل انقلاب اسلامی در انتخاب حق و باطل و اسلام و کفر در تردید بوده و با اندیشه امام(ره) در تقابل بودند.

معتمد گفت: امام(ره) به دلیل تفکر التقاطی برخی از این عناصر ملی گرایی را خلاف اسلام می دانستند و می فرمودند جبهه ملی محکوم به ارتداد است و از انتخاب و انتصاب آقای بازرگان و منتظری به عنوان نخست وزیری و قائم مقام رهبری اظهار پشیمانی کردند.

وی خاطرنشان کرد: در طول انقلاب صاحبان تفکر التقاطی اگرچه در ظاهر با انقلاب بودند و از اقتصاد اسلامی و آزادی و استقلال سخن می گفتند اما در براندازی نظام به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با دشمن همراهی کردند و به عنوان سرشاخه های دشمن در داخل کشور بودند.

به گفته این مسؤول، امروز دشمن با پشتیبانی و حمایت از عناصر تفکر التقاطی برای استحاله و فروپاشی نظام به پروژه نفوذ دل خوش کرده است.

وی یادآور شد: بدون تردید نقطه الحاق جریان لیبرال ها، ملی گراها، منافقان و فتنه گران تفکر التقاطی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان