Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلان : معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صنایع دستی کشور نیازمند توجه ویژه بوده و باید از نگاه ماشینی خارج شود.

بهمن نامورمطلق عصر امروز در افتتاح نخستین نمایشگاه سراسری صنایع دستی گیلان در منطقه آزاد انزلی برگزاری این نمایشگاه را ضرورت استان دانست.

وی با بیان اینکه گیلان با کمبود نمایشگاه صنایع دستی مواجه است، افزود: کمبود نمایشگاه ملی صنایع دستی در گیلان محسوس بود زیرا استان هایی که از نظر میزان و کیفیت صنایع دستی و حجم فعالیت به اندازه گیلان نبودند از سال ها پیش اقدام به برپایی نمایشگاه صنایع دستی کردند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گیلان را دارای ظرفیت های بسیاری دانست و یادآور شد: گیلان تمام موهبت الهی مانند منابع زیرزمینی، آب و هوای مناسب و طبیعت بهشتی به همراه مردمی با فرهنگ را در اختیار دارد.

وی موهبت الهی و سرمایه اصلی گیلان را دارا بودن مردمی فرهنگی، اصیل، مومن و خلاق در طول تاریخ دانست و تصریح کرد: امروزه گیلان به عنوان نگین کشور معرفی می شود.

نامورمطلق با اشاره به اینکه از مردم گیلانی انتظار می رود در حوزه های مختلف نقش آفرینی بیشتری داشته باشند، خاطرنشان کرد: نقش این استان در تحقق اقتصاد مقاومتی مهم است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، اقتصادی نوآور است، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی بازنگری نسبت به اقتصاد گذشته بوده که باید موجب بازبینی و اولویت سنجی در نگرش و نگاه ها شود و  اگر به سیستم تازه فرهنگی منجر نشود ابتر می ماند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: باید به بخش خصوصی و اقتصاد خرد و کوچک درون زا و برون گرا توجه ویژه شود زیرا آنها سرمایه های آینده مملکت هستند.

وی کمک به صنایع دستی کشور را حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت:  صنایع دستی نیازمند توجه ویژه بوده و باید از نگاه ماشینی خارج شویم.

نامورمطلق نقش گیلان در صنایع دستی را خاص خواند و یادآور شد: کیفیت صنایع دستی استان باید افزایش یابد ضمن اینکه گیلان استان سرمایه داری بوده و انتظار می رود به قطب گردشگری در منطقه تبدیل شود.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت منطقه آزاد انزلی، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی به خوبی بهره گیری و حضور محصولات ما در کشورهای منطقه فراهم شود.

این مسؤول، ایجاد پردیس صنایع دستی در گیلان را موجب احیای صنایع دستی دانست و یادآور شد: باید شرایط برای تجلی و شکوفایی گیلان فراهم شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان