Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی مسمومیت را از افکار عمومی و جامعه پاک کرد، گفت: نسل های امروزی آشنایی درستی با مبانی اسلامی ندارند و دانشگاه ها بهترین فضا برای تبیین مبانی دینی است.

آیت الله زین العابدین قربانی صبح امروز در نشست تبیین گفتمان انقلاب اسلامی در دانشکده مامایی و پرستاری گیلان با اشاره به اینکه باید خدا را شاکر باشیم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنیم اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تهمت این را که اسلام با علم مخالف است را از میان برده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه در دوران طاغوت، دانشگاه ها و مراکز آموزشی، ناتوانی اسلام در پاسخگویی به نیازهای مردم را به جامعه قبولانده بود، افزود: انقلاب اسلامی مسمومیت را از افکار عمومی و جامعه پاک کرد.

وی با بیان اینکه در روزگار طاغوت، اسلام جایگاهی در علم نداشت ،تصریح کرد: حکومت مسموم طاغوت برای مسلط بودن بر امور جامعه و جلوگیری از اظهار نظر روحانیون در شناساندن صحیح دین به مردم، کشور را به خفقان و بی دینی کشانده بود.

آیت الله قربانی با تاکید بر اینکه رژیم پهلوی دانشگاه ها را محل تاخت و تاز افراد غربی و بی دین کرده بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران وصله ناپاک سلطنت طاغوت را از اسلام و ایران پاک کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با بیان اینکه انقلاب اسلامی نشان داد که مردم بی نیاز از حکومت دینی نیستند، افزود: احتیاج مردم به مسائل دینی و حکومت اسلامی هرگز دوران خود را سپری نمی کند.

وی با اشاره به اینکه به برکت نظام جمهوری اسلامی، جامعه و دانشگاه های ایران اسلامی جایگاه علوم علمی و معنوی شده است، خاطرنشان کرد: امروزه روحانیت مشغول انجام وظیفه در شناساندن صحیح اسلام در جامعه هستند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه پاک کردن تهمت منافات دین با حکومت یکی از مهمترین برکات انقلاب اسلامی است، افزود: امروزه در دانشگاه های ما تفسیر و اعتقادات و اخلاقیات و جهاد و اجتهاد به درستی تدریس می شود.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه امروزه در ایران اسلامی هر کسی در جایگاه خود وظیفه خاص خود را انجام می دهد، افزود: دنیای امروزی علم و دانش را در بعد مادی منحصر و از بعد اعتقادی و اخلاقی تهی ساخته است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان دنیای امروزی را گرفتار سرگردانی عظیم دانست و خاطرنشان کرد: کسی که به یگانگی خدا و برحساب بودن جهان اعتقاد ندارد به طور حتم سقوط می کند.

وی با تاکید بر اینکه در جامعه ای که اصول زندگی بر پایه اعتقادات و اخلاقیات درست نباشد کوچکترین مشکل، افراد جامعه را در معرض خودکشی قرار می دهد تصریح کرد: کسی که معتقد بر حساب نظام آفرینش باشد در مقابل ناملایمات به خود آرامش می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، 94 درصد کشورهای دنیا را مبتلا به استرس و پریشانی دانست و افزود: کسی که به انسان و مردم جامعه خود آرامش می دهد به قضا و قدر معتقد است.

وی با تاکید بر اینکه دنیای غرب با گرفتن باورهای درست و معارف بلند دینی در مردم ما، تلاش در فراهم آوردن گرفتاری و پریشانی در جامعه اسلامی را دارد، بیان کرد: اسلام 320 قاعده فقهی دارد که گاهی از هر یک قاعده هزاران مسئله فقهی خارج می شود که می تواند تمام مشکلات جامعه را از میان بردارد.

آیت الله قربانی با بیان اینکه هزاران مشکل با علم و علوم اسلامی در زندگی قابل حل است، افزود: دانشگاه ها بهترین فضا برای تبیین مبانی دینی است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به ضرورت حکومت دینی در جامعه تصریح کرد: خدا نور فهم و معرفت را با نماز به ذهن و عقل آدمی می تابد.

وی با اشاره به اینکه خداوند نور مطلق است و اگر بنده به سوی خدا برود بر معضل ترین معضلات غلبه می کند، افزود: استکبار غرب با توسل به تکنولوژی و فضاهای مسموم مجازی، باورهای درست را از جامعه امروزی ما گرفته است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمن در تلاش است با نابودی روحانیت، شناسایی دین را در دنیا محدود کند، افزود: امروز به برکت انقلاب، ایران اسلامی در علوم روز سرآمد و در دنیا مطرح است.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه روحانیون امروز باید نسبت به فضای آلوده ناشی از فضای مجازی آگاه باشند، افزود: مسئولیت روحانیون در جامعه امروزی در شناساندن توطئه دشمن به جوانان بسیار خطیر است.

وی با اشاره به اینکه امروزه کتاب های گسترده 800 صفحه ای برای تخریب قرآن در دنیای غرب چاپ می شود، خاطرنشان کرد: اساتید معارف وظیفه سنگینی در قبال شناساندن صحیح معارف دینی در دانشگاه ها برعهده دارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مربیان، معلمان و اساتید در خصوص گسترش منابع علمی و دینی خود به بزرگان و علمای دینی مراجعه کنند، افزود: اساتید جهت رفع شبهات خود باید به منابع اصلی مراجعه کنند.

آیت الله قربانی ذهن نسل های امروزی را آماده پذیرش عنوان کرد و افزود: زمینه انحرافات در نسل امروزی به وفور فراهم است و علوم قرآنی تنها راه هدایت و شناساندن مسیر درست در زندگی است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه در قلمرو ایمان، عقل و استدلال به درستی راه دارد و اسلام سعادت دنیا و آخرت را تضمین می کند، افزود: تمامی ابعاد اسلام بر پایه منطق است و این منطق باید به نسل امروز منتقل شود./ منبع : سفیر سبز

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان