Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: غیبت مداوم و بدون دلیل اعضای شورای شهر رشت در جلسه هیأت رئیسه این شورا طبق قانون موجب سلب مسؤولیت از آنها می شود.

محمدحسین واثق کارگرنیا امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به لغو پنج جلسه انتخاب هیأت رئیسه توسط اعضای این شورا اظهار کرد: اعضای شورا برای خدمت به مردم انتخاب شدند و نباید موضوعات شخصی را به منافع شهر و شهروندان ترجیح دهند.

وی ادامه داد: اختلاف دو گروه اقلیت و اکثریت شورا برای ریاست شورا بوده و اعضای شورایی که در جریان انتخاب هیأت رئیسه در گروه اقلیت هستند در جلسات حضور پیدا نمی کنند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مردم به ما رأی دادند تا خدمت کنیم، گفت: مردم به ما رأی ندادند که به خاطر منافع شخصی کار شهر و شهروندان را روی زمین بگذاریم.

وی اضافه کرد: چه در تصدی ریاست و یا به عنوان یک عضو عادی شورا می توان فعالیت و خدمت کرد و همه اعضای شورا باید تنها به توسعه و تعالی شهر بیندیشند و ریاست شورا تنها حجم کاری فرد را افزایش می دهد.

به گفته واثق کارگرنیا، اگر فردی تنها انگیزه اش خدمت باشد تفاوتی نمی کند رئیس باشد یا به عنوان عضو شورا فعالیت کند.

وی ادامه داد: تاکنون سه جلسه انتخاب هیأت رئیسه شورا بدون دلیل لغو شده است و اگر اعضای غایب به این روند ادامه دهند براساس قانون از آنها سلب مسؤولیت می شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: اگر این اتفاق بیفتد با توجه به اینکه 9 نفر از اعضا در جلسات حضور پیدا می کنند بابت 6 عضو غایب باید از اعضای علی البدل استفاده کرد.

وی با حمایت از کاندیدا شدن فرانک پیشگر در سمت ریاست شورای رشت یادآور شد: بانوان نیمی از جمعیت کشور و استان را تشکیل می دهند و حضور وی می تواند برنامه های جدیدی برای شهر به همراه داشته باشد.

به گزارش فارس، کاندیدا شدن ناگهانی «پیشگر» در جلسه گذشته انتخاب هیأت رئیسه شورای شهر رشت موجب ترک جلسه کردن هفت نفر از اعضای این شورا شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان