Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه نسل امروز نسل امروز به درستی با مفاهیم و مبانی اسلامی آشنایی ندارند تصریح کرد : استکبار با استفاده از فضا های مجازی مسموم در حال خدشه دار کردن ارزش های ارزشمند دینی جامعه اسلامی است .

آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان در نشست گفتمان انقلاب اسلامی که در دانشکده پرستاری رشت برگزارشد گفت:  جوانان امروز نیازمند مبانی اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه مدارس و دانشگاه ها ظرفیت بالایی برای ترویج مبانی اسلامی و جذب جوانان دارند افزود:  کشور ایران دارای ارزش ها و آرمان های معنوی، مذهبی اصیل است.

امام جمعه رشت تصریح کرد: ایران اسلامی در کنار ارزش های دینی و مذهبی به فراگیری علم نیز توجه دارد.

وی خاطر نشان کرد: ایران این تهمت مخالفین را که اسلام با علم مخالف است را در اذهان از بین برده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان اذعان کرد: در دوران طاغوتیان ناتوانی علمی ایران به مردم جامعه قبولانده می شد اما انقلاب اسلامی این افکار منفی علمی را در جهان پاک سازی کرد و اکنون ایران در علم و دانش پیشرفت های چشم گیری دارد.

آیت الله قربانی اذعان کرد: در دوران طاغوت اسلام در علم جایگاهی نداشت اما مردم ایران با استقامت دربرابر رژیم طاغوت ایستاد و توانست با وحدت و همدلی  انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.

امام جمعه رشت اذعان کرد: به برکت انقلاب اسلامی دانشگاه های کشور اکنون در  جایگاه علوم معنوی و دینی و علمی قرار دارند.

آیت الله قربانی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران  سلطنت طاغوت را از اسلام و ایران پاکسازی کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: انقلاب اسلامی نشان داد که مر دم ایران همواره به مبانی دینی نیاز دارند و هرگز از معنویات و مبانی دینی فاصله نخواهند گرفت.

امام جمعه رشت خاطر نشان کرد: امروزه با وجود ظرفیت های بالای مبلغان دینی می توان از آنان در جهت افزایش آگاهی در مقابل ترفندهای دشمنان در مکان های آموزشی بهره برد.

وی اذعان کرد:  در دانشگاه ها، تفسیر و اعتقادات و اخلاقیات  و جهاد و اجتهاد  به درستی  توسط اساتید مربوطه تدریس  می شود.

آیت الله قربانی افزود: پیشرفت علم و دانش در جامعه بدون توجه به یگانه پروردگار جهان غیر ممکن بوده و به مرور زمان دچار سقوط خواهند شد.

وی با اشاره بر اینکه در جامعه ای که اصول زندگی بر پایه  اعتقادات و اخلاقیات بنا نشده باشد کوچکترین مشکل افراد جامعه را در معرض سرنگونی قرار می دهد اضافه کرد: کسی که معتقد بر نظام آفرینش پروردگار است  در برابرمشکلات صبر و آرامش را سرلوحه قرار خواهد داد.

آیت الله قربانی با بیان اینکه دنیای غرب در صدد خدشه دار کردن ارزش های دینی و مذهبی در جهان اسلام است گفت: اسلام 320 قاعده فقهی دارد که گاهی از هر یک قاعده هزاران مسائل فقهی خارج می شود که می تواند تمامی مشکلات و موانع جامعه را حل کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه نسل امروز به درستی با مفاهیم و مبانی اسلامی آشنایی ندارند تصریح کرد: استکبار با استفاده از فضاهای مجازی مسموم در حال خدشه دار کردن ارزش های ارزشمند دینی جامعه اسلامی است.

آیت الله قربانی اظهار کرد: دشمن در تلاش است با نابودی روحانیت و مبلغان دینی  شناسایی دین را در دنیا نابود  کند.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان در این نشست طی گزارشی گفت: این جشنواره استانی با محوریت تجلیل از پیشکسوتان و پیشگامان آموزش معارف دین در استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه گیلان افتخار میزبانی دو دوره کشوری جشنواره مذکور را بر عهده داشت افزود: امسال بنا شد تا این جشنواره با برش استانی و به منظور معرفی عالمان و فعالان عرصه دینی استان که علی رغم فعالیت در این حوزه ناشناخته هستند برگزار شود.

حجت الاسلام پورابراهیم قرآن، احکام، اخلاق و اعتقادات اسلامی را از محورهای برگزاری این جشنواره دانست و اظهار کرد: حدود 50 نفر از بزرگان و فعالان عرصه دینی و قرآنی که سال های متمادی در راه نشر معارف اسلامی و تعمیق باورهای دینی به طرق مختلف تلاش کردند، تجلیل می شوند.

وی با بیان اینکه در مرحله شهرستانی این جشنواره از پیشکسوتان عرصه دین که سالهای متمادی در این عرصه تلاش کرده و هم اکنون بخاطر کهولت سن خانه نشین هستند تقدیر شد گفت: مرحله استانی، چهارشنبه( 7 مهر) با حضور مسئولان استانی و کشوری، عالمان و بزرگان دینی در مصلای رشت برگزار می شود.

دبیر اجرایی جشنواره استانی شیوه های نوین تدریس معارف دین اذعان کرد: تمامی افراد انتخاب شده در زمینه های تالیف و پژوهش، وعظ و خطابه، تدریس و هنرمندان دینی  سال های بسیاری را صرف انتقال مفاهیم دینی به جامعه کردند.

وی خاطرنشان کرد: استان گیلان مهد پرورش عالمان و بزرگان دینی است که باید از این افراد در زمان حیاتشان تجلیل شده و به مردم معرفی شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان