Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل دامپزشکی گیلان گفت: 49 بازرس بهداشت گوشت و 16 ناظر شرعی در عید قربان بر ذبح دام در گیلان نظارت می کنند.

سهراب عاقبتی ظهر امروز در جلسه دامپزشکی گیلان با تبریک فرا رسیدن عید قربان اظهار کرد: در عید قربان نظارت های بهداشتی و شرعی دامپزشکی افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه شبکه های دامپزشکی و کشتارگاه های دام در گیلان در روز عید قربان فعال هستند، افزود: فعالیت آنها از ساعت 7.30 دقیقه صبح تا 13 بعدازظهر عید سعید قربان است.

مدیرکل دامپزشکی گیلان با اشاره به اینکه خدمات شبکه های دامپزشکی و کشتارگاه های گیلان در عید قربان رایگان است، تصریح کرد: 22 تیم ثابت و 26 تیم سیار دامپزشکی بازرس بهداشتی بر ذبح دام گیلان در عید قربان مستقر می شوند.

وی از نظارت بر ذبح دام توسط 27 دامپزشک و 49 بازرس بهداشت گوشت در عید قربان خبر داد و اضافه کرد: در عید قربان علاوه بر نظارت بهداشتی بر عرضه و ذبح دام ها، نظارت شرعی نیز صورت می گیرد و 16 ناظر ذبح شرعی به عنوان نماینده اداره کل دامپزشکی در کشتارگاه ها مستقر هستند.

عاقبتی تهیه بروشورهای بهداشتی و هماهنگی با ائمه جمعه استان را از برنامه های دامپزشکی گیلان در روز عید قربان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ذبح دام در معابر و خیابان ها موجب آلودگی زیست محیطی می شود، یادآور شد: در صورت امکان افراد خیر استان دام های قربانی خود را در نزدیک ترین کشتارگاه ذبح کنند.

مدیرکل دامپزشکی گیلان ذبح دام در منازل و معابر عمومی را علاوه بر  به مخاطره انداختن سلامت عمومی، موجب ایجاد آلودگی های ثانویه در گوشت استحصالی و زیست محیطی و انتشار بیماری های مشترک بین انسان و دام از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو دانست.

وی گفت: شهروندان گیلانی می توانند در صورت نیاز و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 1512 سامانه اطلاع رسانی و پاسخگویی دامپزشکی تماس بگیرند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان